Warte zobaczenia & odwiedzenia

Görlitz jako miasto zabytek

Budowle/Style architektoniczne

Największym skarbem Europa-Miasta Görlitz/Zgorzelec jest jego bogactwo architektury. W samym Görlitz jest prawie cztery tysiące zabytków z ponad 500-letniej historii europejskiej architektury. Znajdują się tutaj, w większości kosztownie wyremontowane budowle z różnych epok - od gotyku, przez renesans aż do architektury okresu grynderskiego i secesji. Profesor Gottfried Kiesow, były prezydent Deutsche Stiftung Denkmalschutz (Niemieckiej Fundacji Ochrony Zabytków), nazwał Görlitz najpiękniejszym miastem Niemiec - odwiedźcie Państwo Görlitz a z pewnością przyznacie mu rację....

Słynne budynki i budowle

Miasto miało wiele szczęścia, że nie poniosło żadnych strat w czasie II Wojny Światowej.

W szczególności budynki starówki zachwycają swoimi bogato zdobionymi fasadami, artystycznymi sklepieniami oraz freskami na suftach. Nigdzie indziej w Niemczech nie znajdą Państwo nagromadzenia tak wielu starannie odrestaurowanych zabytków.

więcej

Domy halowe w Görlitz

Niepowtarzalna forma budynków została odkryta w ostatnich latach.

więcej

Wieże i budowle obronne

W wielu miejscach w Görlitz, dzięki istniejącym jeszcze obiektom obronym miasta, można odtworzyć przebieg murów miejskich.

więcej

Style w architekturze

Wizyta w Görlitz to niezwykła podróż w czasie.

Na obszarze zaledwie kilkuset metrów można odkryć skarby z ponad 500-letniej historii europejskiej architektury. Znajdujące się w Görlitz budynki z okresu późnego gotyku, renesansu, baroku jak i secesji tworzą wspaniałą urbanistyczną syntezę sztuk.

więcej

Photos: Foto Görlitzer Hallenhaus: Ulrich-Schwarz, Foto Baustile: Sabine Wenzel

Photo: R. Weisflog
Photo: R. Weisflog
Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen