Atrakcje Görlitz

Galeria zdjęć

Görlitz odkryte na nowo

Dzień w Görlitz może być zaskakujący, inspirujący i pełen wrażeń. W prezentowanym klipie można obejrzeć nowe i fascynujące obrazy z Miasta europejskiego. Pokazuje on różne zakątki miasta, nie tylko klasyczne atrakcje, takie jak imponujący kościół św. Piotra i Pawła (Peterskirche) czy monumentalny budynek Domu Kultury, ale także zwraca uwagę na szczegóły. Miłego oglądania!

 

Miasta odkrywców Górnych Łużyc

Wraz z Budziszynem (Bautzen), Kamienicą (Kamenz), Lubaniem (Lauban), Lubińcem (Löbau) i Żytawą (Zittau) Görlitz/Zgorzelec tworzy Górnołużycką Ligę Sześciu Miast. W 1346 r. miasta te zawarły sojusz, którego celem była ochrona szlaków handlowych. Dzięki niemu gospodarka i kultura miast należących do Ligi Górnołużyckiej przeżywała okres rozkwitu.

Świadkami tamtych czasów są wspaniałe budowle: ratusze i kamienice, dumne kościoły oraz potężne fortyfikacje. Wszystko to składa się na niepowtarzalną atmosferę miast łączącą pulsującą teraźniejszość z tchnieniem bogatej przeszłości.

 

Foto: Peterskirche: Sabine Wenzel, Altstadtfest2014: Nikolai Schmidt, Berliner Straße: Rainer Weisflog, Marienplatz: Sabine Wenzel, Neißstraße: Alexander Roemisch, Untermarkt2: Rainer Weisflog

Witamy w jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech

Przeżyj pełne wrażeń dni w jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech. Skrywające 4000 starannie odrestaurowanych zabytków architektury miasto nad Nysą Łużycką jest urbanistycznym dziełem sztuki o europejskim formacie. Tutaj doświadczysz europejskiej bliskości i odkryjesz kulturę wpisaną w gotyckie arkady, renesansowe domy halowe, barokowe pałace i secesyjne wille. Pracujący tu często ludzie kina o wyrafinowanych gustach nie ukrywają zachwytu nad scenerią Görliwood. Görlitz czeka na Ciebie.

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen