Słynne budynki i budowle

Landskronbrauerei

Browar Landskron

Za historycznymi murami browaru Landskron, założonego w roku 1869 przy brzegach Nysy zobaczyć można jak według 140-letniej tradycji warzy się wielokrotnie nagradzane piwo o tej samej nazwie. W podziemiach, w piwnicach głębokich na 12 metrów, leżakuje piwo Landskron od 6 do 12 tygodni, w zależności od rodzaju piwa.

18 czerwca 1869 roku została podpisana umowa spółki przez wielbicieli piwa zgomadzonych przy lekarzu Dr. Kleefeld do wzniesienia Browaru Akcyjnego. Z nadzieją i zapałem zaczęto budowę przedsiębiorstwa, które od dwóch wieków przetrwało pełne zmian czasy. Ale w gruncie rzeczy od tego czasu nie zmieniło się wiele. Za murem z czerwonych cegieł nad brzegiem Nysy warzy się nadal te same rodzaje piwa: pilzner, jasne, koźlak majowy, koźlak złoty a także Lausitzer Kindl wszystkie według tradycyjnej manualnej metody w otwartej fermentacji. Tradycyjne rodzaje piwa uzupełnione są przez takie specjalne rodzaje jak ciemny Pupen-Schultzes i radler.

Browar należy do jednych z najstarszych na terenie Niemiec.


Browar jest miejscem spotkań życia kulturalnego i towarzyskiego. Sala Landskron KULTurBRAUEREI została otworzona w 1872 roku jako największa restauracja z arkadami. W sali było miejsce dla tysiąca gości a w ogrodzie dla następnych trzech tysięcy. Nadal dzisiaj w sali mają miejsce liczne imprezy które w ciągu roku przyciągają około 30 tysięcy odwiedzających.

Pondto corocznie ponad 15 tysięcy gości korzysta z możliwości zwiedzania browaru. Wycieczka w nieskrępowanej atmosferze obejmuje również degustację złocistego trunku.

Mieszkańcy regionu czują się niewątpliwie przywiązani do swojego piwa. Wygląda na to, że nie tylko piwo potrzebuje swojego regionu, lecz także region potrzebuje swojego piwa. Górne Łużyce mają swój Landskron.

 

 

Adress:
An der Landskronbrauerei 116
02826 Görlitz

Dalsze informacje na temat Browaru Landskron

landskron

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen