Zainwestuj nad Berzdorfer See

Investitionsthemen

Informacje o największym w okolicy projekcie turystycznym Görlitz am See

Jeśli szukacie Państwo możliwości inwestycji w obszarze turystyki, jeśli chcecie zadbać o swoich gości mając w tle malownicze jezioro to witamy na naszej stronie.

Inwestorom planującym małe i duże inwestycje proponujemy bardzo dobre warunki rozwoju biznesu.

Chętnie porozmawiamy z Państwen o wizjach i pomysłach, również po polsku.

Görlitz  z jeziorem Berzdorfer See leży w centrum Europy – już samo położenie otwiera wielostronne możliwości rozwoju i czyni to miejce bardzo atrakcyjnym dla inwestorów.

Miasto wraz z terenami wypoczynkowymi jest infrastrukturalnie dobrze skomunikowane z takimi ośrodkami metropolitalnymi jak Frankfurt/Menem, Drezno, Berlin, Kijów, Wrocław i Praga. Europa-Miasto jest polączone z drogami lokalnymi, i międzynarodowymi autostradami, z siecią dróg kolejowych i transeuropejskim korytarzem komunikacyjnym III.

Görlitz z jeziorem Berzdorfer jest, dla leżących w pobliżu dużych miast Drezno (500T Mieszkańców), Praga (1,3 Milionów mieszkańców) i Wrocław (ponad 600T Mieszkańców), nową, atrakcyjną destynacją urlopową i weekendową. Miasto proponuje niestandartowym turystom możliwość kombinowania różnych form wypoczynku (kultura, zwiedzanie starego miasta, różne rodzaje sportu) w czasie jednego pobytu.

Rozwój jeziora i terenów nad jeziorem powinien nastapić zgodnie z analizą potencjału,  sporządzoną  przez Pana Friedricha Engel* ktὀry przeanalizował  i porównał nasz rejon urlopowy z innymi  i opisał możliwy rozwój tego terenu. Jego zdaniem dla Europejczyków argumentami decydującymi o wyborze miejsca urlopu jest stosunek ceny do otrzymanych, w miejcu urlopu, świadczeń oraz piękno okolicy.

Jezioro Berzdorfer See z swoją powierzchnią  960 hektarów i głębokością do 72 metrów oraz wodą najwyższej jakości przyciąga zarówno urlopowiczów jak i turystów weekendowych. Rodziny z dziećmi chętnie spędzają urlop na naszych plażach. Możliwość uprawiania sportu wokół  jeziora (drogą dookoła jeziora zaprasza do spacerów, jazdy na rowerze lub rolkach) lub sportów wodnych czyni naszą okolicę bardzo atrakcyjną dla wielu klientów.

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji i planowanego rozwoju jeziora.

Projekt Berzdorfer See jest ukierunkowany na „hybrydowego„ turystę, takiego który ma wysokie oczekiwania co do jakości swojego urlopu, chce spędzać czas indywidualnie i mieć możliwość podejmowania szybkich decyzji co do zmiany sposobu spędzania swojego czasu wolnego (przed południem plaża lub sporty wodne, po południu zwiedzanie starego miasta lub wycieczka w pobliskie góry a wieczorem wycieczka statkiem lub wizyta w teatrze? -nad jezioren Berzdorfer See – jest to bez trudu możliwe.  Wypoczynek, sport lub kultura: my nadal pracujemy na rozwojem naszej oferty. Państwo jako inwestorzy macie szerokie możliwości rozwoju. Im odważniejsze i przyszłościowo ukierunkowane są Państwa pomysly tym bardziej jesteśmy tym zainteresowani i proponujemy wsparcie w  realizacji, rὀwnież w języku polskim.

Kontakt

Katharina Poplawski
Projektleiterin Görlitz am See
Tel.: +49 (0) 3581 4757-45
see@europastadt-goerlitz.de

Natura i krajobraz

Pan Engel* pisze w swojej analizie „ Berzdorfer See jest tak położone jak by było zapomniane przez epokę polodowcową”. Ciągle rosnąca ilość gości potwierdza jego zdanie.

Turystyczny potencjał jeziora to piękna natura z florą i fauną i piękną górską panoramą widoczną z zachodniego brzegu.

Dużą rolę odgrywają również możliwości wycieczkowe w okolicy takie jak Zittauer Gebirge lub Oberlausitzer Bergland. Nasza destynacja urlopowa będzie uzupełnieniem okolicznych ofert i przyczyni się do rozwoju naszego rejonu urlopowego.

Sporty wodne

Jezioro umożliwia uprawianie prawie wszystkich sportów wodnych. Już teraz Port Tauchritz ma wystarczającą ilość miejsc dla łodzi żaglowych.

Z otrzymaniem generalnego pozwolenia (Schiffbarkeitserklärung) będą te możliwości jeszcze rozszerzone.

Na fantastycznie, dookoła  jeziora, położonej drodze można już teraz jeździć na rowerach lub rolkach.

Sport i wypoczynek na jeziorze i wokół jeziora

Po latach rekultywacji znajdziecie Państwo tam wiele możliwości do spędzenia czasu wolnego. Niezależnie od tego czy lubicie urlop aktywny, jazdę na rowerach, surfowanie, żeglarstwo czy tylko chętnie się kąpiecie na pewno znajdziecie coś dla siebie. Sami zdecydujcie na co macie ochotę.

Stare miasto Görlitz

Bliskość „perły architektonicznej” Görlitz z jej bogatymi propozycjami kulturalnymi oraz atrakcyjne cele w okolicy uczynią Państwa pobyt u nas szczególnym.

Trójkąt trzech krajów

Destynacja urlopowa Görlitz am See to szczególna możliwość: „Jeden urlop w trzech krajach”

Przez otwarcie granic powstała bardzo szczególna i ciekawa destynacja urlopowa. Urlop nad jeziorem Berzdorfer See otwiera Państwu atrakcje trzech krajów i możliwość poznania trzech narodów bez planowania długich podróży.

Kultura regionalna

Pobyt nad jeziorem Berzdorfer See umożliwi Państwu również poznanie regionalnej kultury. Obszary na zachód i południe jeziora zapraszają zwolenników agroturystyki.

Miasto Görlitz kusi kulturą miejską i zabytkami.

Urlop i zdrowie

Temat „urlop i zdrowie” zyskuje coraz większe znaczenie w turystyce. Aby rejon mógł się w tym kierunku rozwijać muszą być spełnione takie warunki jak piękna natura i atrakcyjne objekty hotelowe z ofertą wellness. Destynacja urlopowa Görlitz am See rozwija się w tym kierunku.

___________________________

 

*Ekspert od spraw turystyki Pan Johann/Friedrich Engel sporządził analizę i opisał potencjał turystyczny jeziora Berzdorfer See. W jego opisie natura łączy się z kulturą i turystyką. Wszystkie trzy elementy są podstawą rozwoju tego niecodziennego projektu. Görlitz am See jest największym w okolicy projektem turystycznym i będzie znacząca destynacją urlopową.

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen