Atrakcje Görlitz

Warte zobaczenia & odwiedzenia

Najważniejsze imprezy

W Görlitz zawsze dużo się dzieje. Pozwólcie zachwycić sę różnorodnością wydarzeń kulturalnych w polsko-niemieckim Europa-Mieście.

więcej

Budowle/Style architektoniczne

Największym skarbem Europa-Miasta Görlitz/Zgorzelec jest jego bogactwo architektury. W samym Görlitz jest prawie cztery tysiące zabytków z ponad 500-letniej historii europejskiej architektury.

więcej

Zabytki sakralne Görlitz

więcej

Jezioro Berzdorfer See

Na południe od Görlitz u bram miasta leży, otoczone imponującymi terenami wypoczynkowymi, jezioro Berzdorfer See. Jest to zbiornik o powierzchni wodnej 960 ha, który w najbłębszym miejscu sięga 72m. Obecnie, po latach rekultywacji oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

więcej

Dla całej rodziny

Wielorodne cele wycieczkowe czekają na Państwa i Państwa rodziny w Görlitz i okolicy. Odkryjcie Państwo fascynujące parki rozrywki, świetne centra sportowe i cudowne zoo - wszystko to aby przeżyć niezapomniany i pełen wrażeń dzeń.

więcej

Aktywny wypoczynek

Okolice Görlitz zapraszają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu - wędrówek, wspinaczek, jazdy na rowerze, czy nartach.

więcej

Cele wycieczek

Nie ma miejsca w Niemczech, gdzie słońce wschodzi wcześniej niż tu - w najbardziej wysuniętym na wschód mieście Niemiec. Ale nie jest to jedyny powód dla którego warto odwiedzić okolice Görlitz. Okolica skrywa wiele niespodzianek dla ludzi kochających naturę, fascynujących się kulturą i dla rodzin. Życzymy przyjemnego poznawania!

więcej
Photo: Nikolai Schmidt
Photo: Nikolai Schmidt
Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen