Atrakcje Görlitz

Warte zobaczenia & odwiedzenia

Najważniejsze imprezy

W Görlitz zawsze dużo się dzieje. Pozwólcie zachwycić sę różnorodnością wydarzeń kulturalnych w polsko-niemieckim Europa-Mieście.

więcej

Kultura i historia

Görlitz z przyjemnością wspomina swoją bogatą historię, która po dziś dzień odciska ślad na życiu miasta. Witamy w Görlitz, gdzie historia jest kulturą, a kultura opowiada wiele historii.

więcej

Görlitz jako pomnik

Miasto europejskie Görlitz/Zgorzelec słynie przede wszystkim z bogatej architektury. W samym mieście znajduje się 4000 zabytków architektonicznych, które są pomnikami 500-letniej europejskiej historii. Przeważają pieczołowicie odrestaurowane budowle z różnych okresów historii - od gotyku i renesansu po epokę wilhelmińską i secesję.

więcej

Sakralne Görlitz

Miasto szczyci się licznymi kościołami, synagogą i innymi budynkami sakralnymi, takimi jak Grób Święty będący repliką grobu Chrystusa w Jerozolimie. Charakterystycznym detalem krajobrazu Görlitz są liczne wieże, a symbolem miasta jest kościół św. Piotra i Pawła (Peterskirche).

więcej

Jezioro Berzdorfer See

Na południe od Görlitz u bram miasta leży, otoczone imponującymi terenami wypoczynkowymi, jezioro Berzdorfer See. Jest to zbiornik o powierzchni wodnej 960 ha, który w najbłębszym miejscu sięga 72m. Obecnie, po latach rekultywacji oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

więcej

Rodzinnie w Görlitz

Uroki miasta i jego okolic mogą zainspirować do organizowania licznych wycieczek z całą rodziną. Można odkryć fascynujące parki rozrywki lub przytulny ogród zoologiczny (Naturschutztierpark). Znajdziesz u nas wszystko to, co jest potrzebne aby spędzić spektakularne chwile, pełne różnych wrażeń.

więcej

Zakupy w Görlitz

Zakupy w Görlitz można zrobić w centrum miasta, w którym znajduje się wiele budynków z epoki wilhelmińskiej, szeroka promenada na Berliner Straße (ulicy Berlińskiej), Postplatz (Plac Pocztowy), Marienplatz (Plac Mariacki) i Demianiplatz (Plac Demianiego), Obermarkt (Rynek Górny) i Untermarkt (Rynek Dolny) na historycznej starówce. Można tu kupić wszystko: odzież, biżuterię, rozmaite urządzenia techniczne i narzędzia, antyki i różne inne artykuły. Daj się zainspirować!

więcej

Kulinarne Görlitz

W Görlitz można znaleźć przysmaki, które zadowolą każde podniebienie. Miejscowe restauracje serwują specjały kuchni niemieckiej, tradycyjnej kuchni śląskiej, czeskiej i kuchni innych krajów. Jedzenie w mieście nad Nysą Łużycką często wiąże się nie tylko z nowymi doznaniami kulinarnymi, jest też częścią ekscytującej wycieczki przez różne epoki architektoniczne.

więcej

Aktywny wypoczynek

Görlitz i okolice oferują wiele atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Tuż u bram miasta nad sztucznym jeziorem Berzdorfer See miłośnicy sportów wodnych, łyżwowrotkarze i amatorzy wędrówek pieszych mogą znaleźć coś dla siebie. Pasjonaci wycieczek rowerowych mogą skorzystać z bogatej infrastruktury szlaku rowerowego Odra-Nysa, a na wszystkich, którzy lubią się wspinać, czekają Góry Żytawskie (Zittauer Gebirge) ze swoimi różnorodnymi atrakcjami.

więcej

Doświadczenie Zgorzelec

Objazd do Zgorzelca powinien być częścią programu zwiedzania dla wszystkich turystów w Görlitz. Mniejsza część miasta na wschód od Nysy od 1945 roku należy do Polski. Nie można przegapić okazji do spaceru po dwóch krajach podczas jednej wizyty.

więcej

Wycieczki do atrakcyjnych miejsc w regionie

Poznaj okolicę. Miłośnicy przyrody, rodziny i pasjonaci kultury, z pewnością odnajdą wiele atrakcji w okolicach Görlitz. Życzymy wyjątkowo udanych wycieczek!

więcej

Subkultury w Görlitz

Można też znaleźć w mieście rzeczy zaskakujące, proste i kreatywne.
Oprócz głównych szlaków turystycznych Görlitz oferuje także inne atrakcje, które w oryginalny sposób wykorzystują otwarte przestrzenie miasta i pokazują, jak można nietypowo spędzać czas. Wybierzmy się na wycieczkę i odkryjmy coś nowego.

 

Źródła zdjęć:
Zdjęcie "Najważniejsze imprezy": Nikolai Schmidt, Zdjęcie "Kultura i historia": Nikolai Schmidt, Zdjęcie "Görlitz jako pomnik": Rainer Weisflog, Zdjęcie "Sakralne Görlitz": EGZ, Zdjęcie "Jezioro Berzdorfer See": EGZ, Zdjęcie "Rodzinnie w Görlitz": Nikolai Schmidt, Zdjęcie "Zakupy w Görlitz": Rainer Weisflog, Zdjęcie "Kulinarne Görlitz": Sabine Wenzel, Zdjęcie "Aktywny wypoczynek": Rainer Weisflog, Zdjęcie "Wycieczki do atrakcyjnych miejsc w regionie": R. Pech, Zdjęcie "Subkultury w Görlitz": Jörg Gläscher, Zdjęcie "Doświadczenie Zgorzelec": Urzad Miasta Zgorzelec

Zdjęcie: Nikolai Schmidt
Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen