Warte zobaczenia & odwiedzenia

Zakupy w Görlitz

Takie piękne jest centrum miasta Görlitz!

Spędź miło czas, ciesz się zakupami. Pod tym mottem akcja „piękna sobota” zaprasza poniwnie 09. lipca 2022 od godz. 10 do centrum w Görlitz.


Specjalnie na ten dzień handlowcy i lokale gastromiczne z Postplatz, Berliner Straße, Wilhelmsplatz, Elisabethplatz i Obermarkt przygotowują drobne atrakcje i atrakcyjne dodatkoweoferty.

Poprzez ten powtarzający się dzień akcyjny spółka Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH pragnie nadać nowe impulsy pozytywnemu postrzeganiu centrum miasta i zaprosić zarówno mieszkańców, jak i gości aby spędzili cudowny dzień w cudownej atmosferze.

Handlowcy, którzy chcieliby wziąć udział w "Pięknej sobocie", 9 lipca, mogą skontaktować się z Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH: wirtschaft@europastadt-goerlitz.de lub 03581 475716.

Ale połąćzenie! Równolegle z "piękną sobotą" 9 lipca odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ViaThea. Od teatru masek i lalek, przez walk-acts, Cirque Niveau, aż po średnie i duże produkcje na placu - całe spektrum sztuki w przestrzeni publicznej jest reprezentowane i sprawi, że oczy zaczną błyszczeć, a serca podskakiwać. ViaThea jest miejscem spotkań artystów i widzów różnych narodowości. "TUCHFÜHLUNG" to motto na rok 2022!

 

Stylowe zakupy w śródmieściu i na starówce

Przez zabytkową historyczną architekturę starówkę Görlitz, śródmieście, w którym dominują budynki z epoki wilhelmińskiej biegnie promenada, która jest królestwem miłośników zakupów. Trasa wije się od ulicy Berlińskiej (Berliner Straße) przez Plac Pocztowy (Postplatz), Plac Mariacki (Marienplatz) i Plac Demianiego (Demianiplatz) do Górnego (Obermarkt) i Dolnego Rynku (Untermarkt) historycznego Starego Miasta.

Na deptaku przy tętniącej życiem Berliner Straße do oglądania i robienia zakupów zapraszają sklepy z modą i małe sklepy specjalistyczne, w których można znaleźć odzież, buty, biżuterię, artykuły i urządzenia techniczne i inne rozmaitości - daj się zainspirować! W środkowej części Berliner Straße można zboczyć do kolejnej perły architektonicznej miasta, czyli secesyjnego Pasażu Strasburskiego (Straßburger Passage). Odwiedzający może miło spędzić czas wśród barwnej mieszanki małych sklepów specjalistycznych i butików. Asortyment obejmuje damską i męską odzież wierzchnią, wyroby skórzane i artykuły upominkowe. Po drugiej stronie pasażu znajduje się ulica Jakobstraße – kreatywna uliczka ze sklepami oferującymi unikatowe produkty.

Kolejnym centrum handlowym jest CityCenter "Frauentor" tuż za kościołem Frauenkirche. W nowoczesnym otoczeniu mieszczą się specjalistyczne sklepy i butiki oferujące bogaty wybór najróżniejszych artykułów, a do dyspozycji klientów jest wielopoziomowy parking. Elegancki secesyjny dom towarowy Art Nouveau jest obecnie niestety zamknięty. W przyszłości ma zostać odrestaurowany i ponownie otwarty jako dom towarowy klasy premium.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się Demianiplatz (Plac Demianiego), tętniące życiem serce Görlitz, oraz Marienplatz (Plac Mariacki), jeden z najczęściej odwiedzanych placów w centrum miasta.

Stamtąd przechodzimy wzdłuż Steinstraße na Obermarkt (Rynek Górny) i dalej na Untermarkt (Rynek Dolny). W zaułkach historycznego Starego Miasta, w zabytkowych murach skrywających rarytasy i różnorakie skarby, mieszczą się małe butiki oraz sklepy z rękodziełem i antykami. Tych, którzy szukają odrobiny odpoczynku po wyczerpujących zakupach rozpieszczą przytulne kawiarnie i restauracje Starego Miasta. 

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen