Gospodarka Görlitz

Spotkania i konferencje

Możliwości konferencyjne

w wyjątkowej atmosferze i z nowoczesną technologią

Görlitz oferuje Państwa klientom, partnerom biznesowym i pracownikom coś wyjątkowego - konferencję, spotkanie kierownictwa lub seminarium w prawdopodobnie najpiękniejszym mieście Niemiec z prawie 4.000 zabytkowych budynków ze wszystkich epok.

Kupcy z Görlitz od wieków przyzwyczajeni byli do przyjmowania gości z całego świata. Stworzyli niepowtarzalne, okazałe i funkcjonalne sale, w których do dziś można organizować wspaniałe spotkania. Wysokiej jakości odrestaurowane sale i pokoje w secesyjnych, renesansowych i zabytkowych budynkach przemysłowych oferują Państwu niepowtarzalny klimat i nowoczesną technologię.

Spółka Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH oferuje Państwu kompleksowe wsparcie przy organizacji eventu - od wyboru lokalizacji i rezerwacji hoteli po opracowanie atrakcyjnych programów ramowych.

Tutaj znajdą Państwo przegląd możliwości konferencyjnych: Przegląd sal konferencyjnych


Zespół Görlitz-Information świadczy dla Państwa następujące usługi:

  • Wybór sal konferencyjnych
  • Rezerwacja hotelu
  • Wycieczki i wyprawy z przewodnikiem
  • Organizacja cateringu i innych usług
  • Rezerwacja restauracji i programów wieczornych
  • Sprzedaż biletów do teatru
  • Opracowanie programów towarzyszących i wycieczek towarzyszących kongresowi
  • odbiór i dowóz z i na lotnisko w Dreźnie, Berlinie lub Wrocławiu
  • Sale konferencyjne

Skontaktuj się z nami:

willkommen@europastadt-goerlitz.de
Tel. +49 3581 47570

Browar Landskron oraz willa Landskron

Browar Landskron jest najbardziej wysuniętym na wschód prywatnym browarem w Niemczech i należy do najstarszych niemieckich zabytków przemysłowych, w których nadal prowadzona jest produkcja. Znajdująca się w browarze 100-letnia KUŹNIA KULTURY - KULTurSCHMIEDE jest idealnym miejscem do organizacji dużych imprez, konferencji, kongresów i dyskusji panelowych. Oprócz sceny o powierzchni 49 m², do dyspozycji są dwa stałe bary oraz możliwość skorzystania z kompletnej organizacji imprezy. Willa Landskron była niegdyś rezydencją wybitnych dyrektorów i ich rodzin. Do dyspozycji gości są: eleganckie foyer, pięć kolejnych sal oraz galeria.

Wskazówka: Kulturbrauerei zostanie gruntownie wyremontowana w 2021 roku i z tego powodu nie jest dostępna.    

Muzeum Śląskie w Görlitz

Muzeum Śląskie w Görlitz mieści się w Schönhof, jednym z najstarszych budynków świeckich w stylu renesansowym w Niemczech. Dzięki wspaniałej fasadzie, bogatej rzeźbie architektonicznej i bogato malowanym drewnianym stropom, budynek oddaje styl życia i bogactwo dawnego Görlitz. Oprócz ultranowoczesnej sali konferencyjnej z pełnym wyposażeniem medialnym, w jednym ze skrzydeł budynku - Nordhofie można organizować nieformalne spotkania lub bufety w ramach konferencji. Istnieje możliwość krótkiego zwiedzania Muzeum Śląskiego z przewodnikiem.

Dom barokowy - Barockhaus Neißstraße 30

W kompleksie Barockhaus Neißstraße 30 znajdują się różne pomieszczenia, które można wynająć na konferencje, seminaria lub warsztaty. Wewnętrzny dziedziniec stanowi urocze tło dla koncertów, przedstawień i festynów rodzinnych.

Europejskie schronisko młodzieżowe Görlitz - Stare Miasto

Schronisko młodzieżowe - w pełni odrestaurowany dom halowy w centrum starego miasta Görlitz – rozpoczął swoją działalność w grudniu 2010 roku. Wyposażenie odpowiada nowoczesnym, wysokim standardom. Do dyspozycji jest łącznie 6 sal seminaryjnych wraz z salą konferencyjną, terminal internetowy, galeria, taras i wiele więcej. 

Hotel Marschall Duroc

Dogodnie usytuowany na zachodnich obrzeżach Görlitz (5 km do autostrady A4), 3* Superior Hotel Marschall Duroc czeka na Państwa w malowniczej okolicy - z obszernym parkingiem na terenie posesji. Hotel został całkowicie odnowiony w latach 2015/2016 i posiada klimatyzowane sale konferencyjne.

Parkhotel Görlitz

Czterogwiazdkowy Superior Parkhotel Görlitz czeka na Państwa w malowniczej okolicy, bezpośrednio przy parku miejskim. Elastyczna koncepcja pomieszczeń na powierzchni 440 m2 oferuje osiem klimatyzowanych sal konferencyjnych i bankietowych. Imprezy, seminaria, bankiety lub uroczystości rodzinne są tu organizowane w sposób bardzo kompetentny.

Romantik Hotel Tuchmacher

Prywatny hotel Tuchmacher położony jest w centrum starego miasta, tuż obok kościoła św. Piotra i Pawła. Budynek, wzniesiony w 1528 roku przez słynnego mistrza budownictwa z Görlitz - Wendela Roßkopfa, dzięki swojemu wyposażeniu wnętrz należy do najważniejszych renesansowych kamienic w mieście. Cztery sale konferencyjne w tym czterogwiazdkowym hotelu są nowocześnie wyposażone i oferują nastrojową atmosferę.

Hafencafé

Kawiarnia jest sercem nowoczesnego portu nad jeziorem Berzdorfer See. Na piętrze znajduje się nowoczesna, jasna, wyposażona sala konferencyjna. Podczas przerw na przestronnym słonecznym tarasie, goście mogą się poczuć jak na pokładzie statku i mają możliwość podziwiania widoku na łodzie w porcie.   

Gut am See Hotel & Restaurant

Konferencje  "blisko natury" oraz odpoczynek w starej posiadłości, bezpośrednio nad jeziorem Berzdorfer See. Natura wzmacnia ducha i poczucie wspólnoty. Stwarzamy odpowiednie warunki dla czujnego umysłu. Sprzęt do prowadzenia konferencji, technika konferencyjna i szybka sieć WLAN wspierają Państwa podczas warsztatów.

Teatr w Görlitz

Teatr Miejski w Görlitz, otwarty w 1851 roku, znany jest jako "Mała Opera Sempera". Dzięki wspaniałej sali audytoryjnej i wielu artystycznym detalom, oferuje imponującą atmosferę dla bardzo szczególnych wydarzeń i ceremonii rozdania nagród. Artyści teatralni realizują zlecenia oprawy artystycznej wydarzeń lub programów ramowych (możliwość skorzystania uzależniona od repertuaru teatru).

Film Palast Theater Görlitz

Od 1919 roku w zabytkowym budynku odbywają się przedstawienia kinowe. Połączenie imponujących, zabytkowych sal z elementami sztukaterii z rozbudowanymi w 2018 roku salami o nowoczesnym wystroju i z najnowszą technologią,  stanowi idealny wybór dla Państwa wydarzenia.

Alte Herberge Villa Ephraim

Wspaniała secesyjna willa z burzliwą historią do dziś zachowała wiele ze swego pierwotnego piękna. Trzy tradycyjne sale konferencyjne na parterze, w połączeniu z możliwościami noclegowymi, oferują wyjątkową atmosferę dla konferencji, seminariów i innych wydarzeń.

Wichernhaus

Wichernhaus znajduje się w samym sercu Görlitz i posiada wspaniałą secesyjną salę z podwyższoną sceną. Doskonale nadaje się do organizacji spotkań i konferencji. Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowej małej sali oraz z baru.

Freizeit- und Erlebnisparadies Rosenhof

Obiekt rekreacyjny położony jest w pięknym otoczeniu przyrody, a jednocześnie w centrum miasta Görlitz. Hale sportowe mogą być wykorzystywane wielofunkcyjnie i nadają się szczególnie do organizacji dużych imprez. Dodatkowo do dyspozycji jest duży, atrakcyjny teren zewnętrzny.

Jugendhaus Wartburg

Centrum młodzieżowe "Wartburg" w dzielnicy z okresu grynderskiego dysponuje czterema funkcjonalnymi salami z nowoczesną techniką konferencyjną i serwisem cateringowym oraz dwiema kuchniami do samodzielnego przygotowywania posiłków, wyposażonymi w niezbędne naczynia. Pomieszczenia oferują idealne warunki do organizacji uroczystości szkolnych, rodzinnych i weselnych, konferencji i seminariów, koncertów, przedstawień teatralnych, nabożeństw, warsztatów oraz innych wydarzeń publicznych.

 

Źródła zdjęć: Bild „Landskron-Brauerei“: Landskron BRAU-Manufaktur, Bild „Schlesisches Museum“: Rene Pegmont Pech, Bild "Barockhaus Neißstraße 30": Dimitar Stoykow, Bild „Jugendherberge“: Europa-Jugendherberge Görlitz-Altstadt, Bild "Marschall Duroc": Hotel Marschall Duroc, Bild "Parkhotel": Parkhotel Görlitz, Bild „Romantik Hotel Tuchmacher“: Romantik Hotel Tuchmacher, Bild "Hafencafé": KommWohnen GmbH, Bild "Gut am See": Gut am See Hotel & Restaurant, Bild „Theater Görlitz“: Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau, Bild "Filmpalast Görlitz": Filmpalast Palast Theater Görlitz, Bild „Alte Herberge Villa Ephraim“: Alte Herberge Villa Ephraim, Bild „Wichernhaus“: Wichernhaus, Bild „Freizeit- und Erlebnisparadies Rosenhof“: Freizeit- und Erlebnisparadies Rosenhof, Bild „Jugendhaus Wartburg“: Jugendhaus Wartburg

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen