W 80 dni dookoła świata

Around the World in 80 Days (Tytuł oryginalny)

Właśnie ta komedia akcji zapoczątkowała hollywoodzką karierę Görlitz i już wkrótce miasto miało grać wielkie światowe metropolie: Rynek Dolny zamienił się w Paryż z XVIII wieku, a manufaktura piwa Landskron przeobraziła się w port w Nowym Jorku. Niektóre rekwizyty i tablice jeszcze dzisiaj przypominają o tej produkcji. Natomiast aktor Jackie Chan zauroczył mieszkańców Görlitz i chętnie pozował do zdjęć z fanami.

Akcja

Komedia akcji, na podstawie powieści Juliusza Verne‘a „W 80 dni dookoła świata“ z szalonymi poszukiwaczami przygód Phileasem Foggiem (Owen Wilson) i Passpartout (Jackie Chan).

Paryż na przełomie wieków: Phileas Fogg zakłada się z klubem Reform Club w Londynie, że uda mu się przemierzyć świat w 80 dni. Sługa Passpartout wspiera go w tej podróży. Podczas swojej eskapady spotykają kobietę,  która staje się towarzyszką  ich podróży. Tymczasem członkowie klubu Reform Clubs próbują rzucać im kłody pod nogi, żeby wygrać zakład.

W 80 dni dookoła świata – Zwiastun

Plany zdjęciowe