Alone in Berlin

Alone in Berlin (Tytuł oryginalny)

„Tu jest tak spokojnie“, zauważyła z satysfakcją Emma Thompson podczas kręcenia w Görlitz. W adaptacji filmowej powieści o tym samym tytule występowała ona w Görlitz wraz z Brendanem Gleesonem i Danielem Brühlem, i najwyraźniej czuła się tu bardzo dobrze. Na plan zdjęciowy jeździła rowerem, rozmawiała ze statystami o torebkach i żartowała z nadburmistrzem podczas wpisu do Złotej Księgi miasta. Za kulisy posłużyły szerokie ulice dzielnicy grynderskiej, jak np. Leipziger Straße. Reżyser Vincent Perez był zachwycony: „Takich scenerii jak w Görlitz nie znaleźlibyśmy ani w Berlinie, ani w innych dużych miastach. Miasto ma ogromny potencjał i szansę, by stać się prawdziwą filmową metropolią. Wyjątkowe miejsce z niemal magiczną atmosferą, które nas zainspirowało i w którym z radością kręciliśmy“.

Akcja

Dramat wojenny oparty na słynnej powieści Hansa Fallady. Bazujący na prawdziwej historii. Syn Anny i Otto Quangela zostaje zastrzelony podczas II wojny światowej i tak zaczynają oni mieć wątpliwości co do reżimu Hitlera i przyłączają się do antynazistowskiego Ruchu Oporu. Rozprowadzają pocztówki i ulotki wzywające do oporu.

Alone in Berlin – oficjalny zwiastun

Plany zdjęciowe