Obrazy bez autora

Werk ohne Autor (Tytuł oryginalny)

Wraz z reżyserem Florianem Henckelem von Donnersmarck w mieście zawitał kolejny laureat Oscara. Willa na południowych przedmieściach miasta stała się tutaj willą rosyjskiego dowódcy. Pozostałe części filmu kręcono w pobliskiej Żytawie i Großschönau, a także w Dreźnie.

Reżyser, nadburmistrz & producent podczas wpisu do Złotej Księgi
Walt Disney Company (Germany) GmbH

Historia oparta na biografii młodego malarza Kurta Barnerta (Tom Schilling), który ucieka z NRD do RFN i którego wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa i młodości, przypadające na czas rządów nazistów i socrealizmu. Kiedy spotyka miłość swojego życia - studentkę Ellie (Paula Beer), udaje mu się stworzyć obrazy, które odzwierciedlają nie tylko jego losy, ale i traumy całego pokolenia.

Obrazy bez autora – oficjalny zwiastun

Paula Beer, Tom Schilling, Sebastian Koch, Lars Eidinger, Ben Becker, Saskia Rosendahl, Ina Weisse

Nagrody

Film został nominowany jako niemiecki kandytat do Oscara® w katgorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny“. Kamerzysta Caleb Deschanel został nominowany do Oscara® w kategorii „Najlepsze zdjęcia“.

Florian Henckel von Donnersmarck

Quirin Berg