zurück zur Übersicht

Młody Karol Marks

Młody Karol Marks

Le jeune Karl Marx (Tytuł oryginalny)

Film "Młody Karol Marks" został nakręcony w przeważającej mierze w Görlitz. Görliwood było tu jednocześnie Paryżem, Brukselą, Londynem i Manchesterem. W filmie wzięło udział ponad 500 statystów z regionu.  Producent Drechsel był zachwycony wspaniałymi twarzami, które tu znalazł. Podczas castingu szukano charakterystycznych, tętniących życiem twarzy,  rudowłosych mężczyzn i kobiet.  

W ogromnym budynku „Brązowego Jelenia“ przy Rynku Dolnym kręcono przez wiele dni zdjęciowych. Tak np. dziedziniec wewnętrzny stał się rynsztokiem. W innym pomieszczeniu odbywało się duże posiedzenie pracowników. Producent Benny Drechsel o Görlitz dla MDR: „Jedna z najlepszych lokalizacji filmowych, jakie mamy w Niemczech. Znaleźliśmy tu bardzo dużo planów zdjęciowych, dużo dobrych statystów,  a do tego wspierało nas całe miasto.“

Foto: Nikolai Schmidt
Foto: Nikolai Schmidt

Akcja

Tytułowy „Młody Karol Marks“ to młody rewolucjonista, który pomimo niepewnej sytuacji finansowej i ciągłego strachu przed  prześladowaniami politycznymi wraz ze swoim przyjacielem Fryderykiem Engelsem i towarzyszką życia niczego tak bardzo nie pragnie, jak zmienić świat.

Młody Karol Marks– oficjalny zwiastun

Plany zdjęciowe

Aktorzy

August Diehl, Vicky Krieps, Stefan Konarske, Hannah Steele, Olivier Gourmet

Reżyser
Raoul Peck

Producent
Raoul Peck, Rémi Grellety, Robert Guédiguian, Nicolas Blanc, Benny Drechsel

Rodzaj produkcji
kino - Produktion

Kraje
DE, FR, BE

Gatunek
Dramat, Film biograficzny

Premiera
2017

Okres kręcenia filmu
10.2015

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen