Młody Karol Marks

Le jeune Karl Marx (Tytuł oryginalny)

Film "Młody Karol Marks" został nakręcony w przeważającej mierze w Görlitz. Görliwood było tu jednocześnie Paryżem, Brukselą, Londynem i Manchesterem. W filmie wzięło udział ponad 500 statystów z regionu.  Producent Drechsel był zachwycony wspaniałymi twarzami, które tu znalazł. Podczas castingu szukano charakterystycznych, tętniących życiem twarzy,  rudowłosych mężczyzn i kobiet.

W ogromnym budynku „Brązowego Jelenia“ przy Rynku Dolnym kręcono przez wiele dni zdjęciowych. Tak np. dziedziniec wewnętrzny stał się rynsztokiem. W innym pomieszczeniu odbywało się duże posiedzenie pracowników. Producent Benny Drechsel o Görlitz dla MDR: „Jedna z najlepszych lokalizacji filmowych, jakie mamy w Niemczech. Znaleźliśmy tu bardzo dużo planów zdjęciowych, dużo dobrych statystów,  a do tego wspierało nas całe miasto.“

Foto: Nikolai Schmidt

Tytułowy „Młody Karol Marks“ to młody rewolucjonista, który pomimo niepewnej sytuacji finansowej i ciągłego strachu przed  prześladowaniami politycznymi wraz ze swoim przyjacielem Fryderykiem Engelsem i towarzyszką życia niczego tak bardzo nie pragnie, jak zmienić świat.

Młody Karol Marks– oficjalny zwiastun

August Diehl, Vicky Krieps, Stefan Konarske, Hannah Steele, Olivier Gourmet