zurück zur Übersicht

Uczeń Czarnoksiężnika

Uczeń Czarnoksiężnika

Film zainspirowany balladą Johanna Wolfganga von Goethe „Uczeń Czarnoksiężnika“ powstał wiosną 2017 roku, m.in. na Starym Mieście w Görlitz. Film familijny nakręcony dla niemieckiej telewizji przedstawia pokusy magicznego rzemiosła – ze słynną miotłą w przełomowej roli. Kolejne zdjęcia filmowe  powstały w zamku Tauchritz i Bad Muskau, jak i w ogrodzie w Kromlau.  Dla producentki Ingelore König kręcenie filmu w Görlitz było sprawą serca, ponieważ tu się urodziła.

Zanim „Uczeń Czarnoksiężnika“ trafił na ekrany niemieckiej telewizji jako świąteczny film w Wigilię Bożego Narodzenia, świętował on swoją premierę 23 listopada 2017 roku w wypełnionej po brzegi sali kinowej  kina Filmpalast w Görlitz. Brali w niej udział wszyscy  główni aktorzy występujący w filmie, jak i uczestnicy projektu, i oczywiście wielu małych i dużych mieszkańców miasta.  Po premierze wielu fanów bajek skorzystało z możliwości rozmowy z aktorami i ekipą filmową lub zrobienia wspólnych zdjęć. 

Podczas premiery do miejskiej kolekcji Görliwood uroczyście przekazane zostały najważniejsze rekwizyty z planu filmowego – miotła i posąg zaczarowanej dziewczyny. Już teraz wszyscy fani filmu  mogą zobaczyć je na 6 przystanku ścieżki filmowej  Walk of Görliwood® na Górnym Rynku w Görlitz (Obermarkt). (11/2020)

Stadt Görlitz
Stadt Görlitz
Kinderfilm GmbH
Kinderfilm GmbH

Akcja

Bardzo biedny Valentin chce znaleźć swoje szczęście w mieście. Przypadkowo mistrz magii w kraju poszukuje ucznia, i Valentin jest pewien, że on jest odpowiednią osobą do pracy u mistrza Ambrosiusa. Niestety podczas egzaminu zostaje on przechytrzony przez sprytną konkurentkę Katrinę. Zmuszony koniecznością ląduje w aptece starego mistrza Zachariasza.  Ten porzucił wszelkie sztuki magiczne i swoje życie poświęca teraz wyłącznie nauce o ziołach i naturalnemu uzdrawianiu,  co irytuje jego ambitnego ucznia. Gdy  Valentin odkrywa, że obsesyjny na punkcie władzy Ambrosius zagraża całemu miastu, stary czarnoksiężnik musi jednak reaktywować swoje magiczne moce, by wraz z uczniami zapobiec niebezpieczeństwu.

Plany zdjęciowe

Aktorzy

Felix von Manteuffel, Max Schimmelpfennig, Pauline Rénevier, Christoph Bach, Sandra Borgmann

Drehbuch

Anja Kömmerling, Thomas Brinx

Reżyser
Frank Stoye

Producent
Kinderfilm GmbH Erfurt / Ingelore König

Rodzaj produkcji
tv - Produktion

Kraje
DE

Gatunek
Film familijny, Bajka

Premiera
2017

Okres kręcenia filmu
7.3.- 24.03.2017 (22.-24.03. 2017 Schloss Tauchritz)

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen