zurück zur Übersicht

Wolfsland

Wolfsland

Od 2016 roku w Görlitz produkowana jest nowa seria kryminalna dla niemieckiej telewizji, a najlepsze jest to, że Görlitz może w niej grać siebie! Dwie zupełnie różne postacie, inspektorzy policji Viola Delbrück (Yvonne Catterfeld) i Burkhard Schulz (Götz Schubert) spotykają się w Görlitz, gdzie rozwiązują trudne zagadki kryminalne. W krótkim czasie wyprodukowano osiem części serialu:  „Ewig Dein“ (2016), „Tief im Wald“ (2016), „Der steinerne Gast“ (2018), “Irrlichter“ (2018) oraz „Das heilige Grab“ (2019), „Kein Entkommen” (2019) oraz „Das Kind am Finstertor”. Pierwsze sześć części zostały dobrze przyjęte przez publiczność. Siódma i ósma część zostanie wyemitowana w 2020 roku.

Producentka Jutta Müller o wyborze lokalizacji filmu w Görlitz: „Szukaliśmy bardziej małomiejskiego klimatu, aniżeli atmosfery dużego miasta, nasi scenarzyści dobrze znają ten region.“ I w ten sposób na ekranie można zobaczyć bardzo dużo scenerii z Görlitz i okolicy.

Akcja

Nie tylko oboje komisarze mają swoje sekrety, ale także miasto i cały region. Przy tym dość ważną rolę odgrywa też  polsko-niemiecki obszar przygraniczny.

Reżyser Tim Trageser o roli Görlitz i okolicach miasta:  „Görlitz doskonale sprawdza się tu jako siedlisko tajemnic […]. Z jednej strony Görlitz to rewir Butscha. Dla Violi, która do miasta przyjeżdża z Hamburga, nie tylko Butsch jest tajemnicą, ale i całe miejsce, którego jeszcze nie zna. Oczywiście jest to historia, którą można opowiedzieć wszędzie, ale tylko Görlitz obejmuje 500-letnią historię architektury. Budynki z późnego gotyku, renesansu, baroku i secesji  można znaleźć tu w jednym miejscu. Tego nie można znaleźć w innych miastach. A tam, gdzie wszystkiego jest dużo, jest też wiele do odkrycia”.

Plany zdjęciowe

Aktorzy

Götz Schubert, Yvonne Catterfeld, Jan Dose,Stephan Grossmann, Johannes Zirne, Christian Kuchenbuch, Franziska Junge, Sabine Vitua, Steffen Münster und Berit Künnecke

Nagrody

Yvonne Catterfeld została nominowana w kategorii najlepsza aktorka telwizyjna w 2017 i 2020 roku, Jupiter Award.

Reżyser
Franziska Meletzky

Producent
Jutta Müller

Rodzaj produkcji
tv - Produktion

Kraje
Deutschland

Gatunek
Film kryminalny

Premiera
2019

Okres kręcenia filmu
22. Januar bis 20. Februar 2019

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen