Görlitz prezentuje si? razem z innymi historycznymi miastami Górnych ?u?yc na targach Tour Salon w Poznaniu

vom 22.10.2014

Sześć miast historycznego Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast – Görlitz, Bautzen, Löbau, Kamenz, Zittau i Lubań – prezentuje się od 23 do 25 października jako atrakcyjny cel podróży na targach Tour Salon w Poznaniu. Na stoisku Saksonii w halii 3 odwiedzający otrzymają szczegółowe informacje dotyczące atrakcyjnych ofert podróży.

Tych sześć miast jednoczy dziś historyczna atmosfera i dobrze zachowane świadectwo wspaniałej przeszłości: wspaniałe ratusze i domy mieszczańskie, wysniosłe kościoły i fortyfikacje obronne są świadectwem tamtych czasów i stwarzają jedyną w swoim rodzaju atmosferę, która łączy tętniącą życiem teraźniejszość z oddechem wielkiej historii.

Historię Związku Miast można szybko opowiedźieć: sześć miast utworzyło w roku 1346 sojusz w celu ochrony szlaków handlowych. W tym czasie miasta te przeżyły zarówno gospodarczy jak i kulturalny rozkwit. Związek ten rozpał się w roku 1815, gdy Görlitz i Lubań przypadły Prusom.

Najbliższą okazją do odwiedzin miast mogą stanowić romantyczne jarmarki przedświąteczne, np. Śląski Jarmarkt Bożonarodzeniowy w Görlitz. Od 5 do 21 grudnia jarmarkt oczarowuje odwiedzających swoją niepowtarzalną atmosferą historycznego Rynku Dolnego (Untermarkt). Jedną z głównych atrakcji stanowi 12 metrowe pole do gry w curling. Dla tych z Państwa, którzy nie są zwolenikami aktywnego spędzania czasu, przygotowane są liczne stoiska z tradycyjnym rzemiosłem, gastronomią i wystawcami z krajów sąsiednich, gdzie pomysły na małe i duże świąteczne prezenty przychodzą same do głowy. Specjalnie dla dzieci przygotowane są namiot-czytelnia, miejsce do przygotowania ozdób świątecznych, świąteczny urząd pocztowy. Do dalszych punktów programu zaliczają się: nabożeństwa na świerzym powietrzu, występy chórów i wspólne kolędowanie i codzienne odwiedziny Gwiazdeczki.

Więcej informacji:
Tour Salon Poznań 23 – 25 października 2014, Hala 3A, www.tour-salon.pl