Warte zobaczenia & odwiedzenia

Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek

Okolice Görlitz zapraszają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu - wędrówek, wspinaczek, jazdy na rowerze, czy nartach.

Jezioro Berzdorfer See

Na południe od Görlitz tuż przed torami miasta leży, otoczone fantastycznymi terenami wypoczynkowymi, jezioro Berzdorfer See. Jezioro ma wielkość 960 ha i glębokość do 72m. Po latach rekultywacji znajdziecie Państwo tam wiele możliwości do spędzenia wolnego czasu wolnego.

Czytaj dalej

Trasa rowerowa miast saksońskich

Ta około 120 km długa trasa rowerowa łączy ze sobą niektóre z najpiękniejszych miast i miejscowości we wschodniej Saksonii.

Trasa rozpoczęta w Görlitz przebiega przez Löbau, Bautzen i Kamenz, kończąc się niedaleko Drezna. Tutaj można ją kontynuować, korzystając ze szlaków prowadzących do Meißen albo do Freiberga.

Informacje

Góry w Königshain

Rezerwat przyrody obejmujący Góry Konigshain jest oddalony od Görlitz ok. 20 minut jazdy samochodem w kierunku zachodnim.

To atrakcja nie tylko dla miłośników wspinaczki, którzy znajdą tam wolno stojące ściany granitowe i ściany kamieniołomu. Wędrowcy odkryją również liczne bajkowe kamieniołomy, będące świadectwem ponad 200-letniej działalności wydobywania kamienia.

(w języku niemieckim):

Informacje

Górnołużycki szlak górski

Pod hasłem "wędrowanie bez plecaka" kryje się niesamowita wycieczka poprzez urozmaicony krajobraz gór średnich.

Podczas tej kilkudniowej wędrówki na łonie natury przez przytulne miejscowości, na trasie 118 km podzielonej na 6 etapów, zdobędziecie Państwo najbardziej znane wzniesienia górnołużyckiego świata gór.

Informacje

Góry Żytawskie

Park krajobrazowy oddalony jest od Görlitz zaledwie niecałą godzinę jazdy samochodem.

Góry Żytawskie zapraszają do wędrówek, wspinaczki i korzystania z górskich szlaków rowerowych, jazdy na nartach i sankach. Jeśli planują Państwo tylko się zrelaksować, to znajdą również szeroką ofertę: kolej wąskotorowa, zamek i klasztor na górze Oybin i unikatowe domy przysłupowe - na pewno nie bedą się Państwo nudzić!

Informacje

Jeszted

Znany ośrodek sportowo-rekreacyjny z trasami narciarskimi znajdujący się niedaleko Liberca w Górach Izerskich.

To ulubione miejscem wycieczek zarówno dla narciarzy jak i dla wędrowców. Znajdująca się na szczycie wieża widokowa, służy jako restauracja, hotel i wieża radiowa.

Informacje

Bildquelle: Foto Zittauer Gebirge und Oberlausitzer Bergweg: R. Pech, Foto Königshainer Berge: Stoeckmann, Foto Seen & Flüsse: Rainer Weisflog

Photo: Rainer Weisflog
Photo: Rainer Weisflog
Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen