Gospodarka Görlitz

Różnorodność branż

Kluczowe branże

W Europa-Mieście Görlitz/Zgorzelec przemysł, usługi, rękodzieło i handel są jak u siebie w domu. Niskie koszty, optymalne wynagrodzenie i warunki pracy, maksymalne wsparcie, wykwalifikowany personel, zdrowa konkurencja, otwarte rynki pracy oraz niemiecka stabilność prawa zapewniają osiedlającym się przedsiębiorcom doskonałe warunki do prowadzenia działalności gospodarczej z sukcesem.

Produkcja pojazdów szynowych

Budowa pojazdów- nasza siła w koleji

Görlitz jako tradycyjna siedziba budowy dróg kolejowych oraz pojazdów jest inkubatorem wielu nowych i przyszłościowch technologii kolejowych o międzynarodowym znaczeniu.

więcej

Budowa maszyn

Heavy Metal – budowa maszyn i urządzeń w Görlitz

Niemal jedna czwarta zatrudnionych w miescie pracuje w przemysłowej produkcji. Oprócz Siemens AG Energy Sector, światowego lidera w produkcji przemysłowych turbin parowych, który produkuje i prowadzi badania i rozwój w Görlitz, znajduje się tutaj również wiele małych i średnich przedsiębiorstw.

więcej

Technologia medyczna

Med w Görlitz – ekonomia zdrowia na światowym poziomie

Ta branża znalazła odzwierciedlenie w wielu obszarach: od tworzenia i produkcji medycznych urządzeń diagnostycznych i ortopedyczo-rehabilitacyjnych, aż po profesjonalne zaopatrzenie medycznie i opiekę na miejscu. Ważna okazała się innowacyjność.

więcej

Usługi IT

Usługi IT: kształtujemy przyszłość - ustalamy standardy na światową skalę

Osiadła branża IT silnie wzrosła w ostatnich latach i profituje przede wszystkim z bliskiego kontaktu z uczelnią Hochschule Zittau/Görlitz.

więcej

Call-Center

Serwis komunikacyjny - potrafimy wszystko, przede wszystkim oficjalny język niemiecki

Lokalizacja Görlitz rozwinęła się do znanego punktu obsługi klienta tzw. Customer Care Center, który oferuje wysoko wyspecjalizowane usługi.

więcej

Handel detaliczny

Nieograniczony handel detaliczny w Europa-Mieście Görlitz/Zgorzelec

Zakupy w Europa-Mieście są eleganckim i urozmajconym przeżyciem. Różnorodne sklepy w Sródmieściu o pięknej architekturze przyczyniają się do niesamowitej atmosfery. Szerokie place otoczone małymi sklepami, restauracjami zapraszają do odpoczynku i odwiedzenia. A co najważniejsze w mieście mieszka około 87.000 oraz około 370.000 ludzi w regionie miejskim.

więcej

Turystyka

Turystyka - poufna wskazówka do ulubionego celu podróży

Ciągłe wskaźniki wzrostu odzwierciedlają rosnącą popularność celu podróży jakim jest miasto Görlitz/Zgorzelec. Trend potwierdzający konsekwentną rozbudowę innowacyjnej oferty turystycznej Europa-Miasta, rozwija się nadal pozytywnie po powodzi w roku 2010. Różnorodne duże zamierzenia Europastadt Görlitz/Zgorzelec napędzają pozytywny rozwój miasta.

więcej

Przemysł kreatywny w Görlitz – różnorodne możliwości, wielorakie szanse

Doskonałe miejsce do udanej realizacji waszych zamierzeń.

Sprzyjając stworzeniu przyjaznego kulturze, inspirującego i dynamicznego środowiska nasze miasto stało się atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności w zakresie szeroko pojętego sektora kreatywnego.

więcej

Pozostałe kluczowe przedsiębiorstwa

Lokalizacja gospodarcza w Görlitzer jest nacechowana wysoką dywersyfikacją. Liczne tradycyjne przedsiębiorstwa i młode średnie przedsiębiorstwa oddają pełne wyrazu zakorzenienie duchu przedsiębiorczości oraz wysoką innowacyjność regionu. Niektóre przykłady:

więcej

Photos: Schienen- & Fahrzeugbau: Bombardier Transportation, Maschinen- und Anlagenbau: Siemens, Medizintechnik und Gesundheitswirtschaft: Hochschule Zittau/Görlitz, IT Dienstleistungen: cideon software, Kommunikations-Service: teleperformance, Einzelhandel: R. Weisflog, Tourismus: Alexander Römisch, Textilien: Hauth

Prosimy o kontakt

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Fleischerstraße 19, 02826 Görlitz

Tel.: +49 (0) 3581 47 57 12
Email: wirtschaft@europastadt-goerlitz.de

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen