Gospodarka Görlitz

Infrastuktura i położenie komunikacyjne

Położenie & Dojazd

Görlitz znajduje się w centrum nowej Europy.

Görlitz infrastruktyralnie jest dobrze skomunikowane z takimi ośrodkami metropolitalnymi jak Frankfurt/Menem, Drezno, Berlin, Kijów, Wrocław i Praga. Europa-Miasto łączy się z drogami lokalnymi, i międzynarodowymi autostradami (bezpośrednio z autostradą A4 ) krajowymi (B6, B99, B115), siecią dróg kolejowych i transeuropejskim korytarzem komunikacyjnym III. Poprzez szybką dostępność do 5 międzynarodowych lotnisk ( w tym: lotnisko w Dreźnie ok. 100 km, międzynarodowe lotnistko w Berlinie (im. Willy-Brandt) od 2011 roku, ok. 260 km, lotnisko Mikołaja Kopernika we Wrocławiu ok. 160 km) posiada doskonałą infrastrukturę kominikacyjną.

Internet szerokopasmowy

Miasto Görlitz dąży do zapewnienia przedsiębiorstom oraz gospodartwom domowym dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokiej jakości oraz przystępnych cenach.

Dlatego też zlecono firmie zewnętrzej przygotowanie analizy zapotrzebowania i zaopatrzenia w szerokopasmowy internet na całym terenie miasta Görlitz. Analiza ta daje podstawy do ubiegania się o dofinansowanie w ramach instrumentów udostępnianych przez Wolne Państwo Saksonii. Do tej pory o takie dofinansowanie mogły ubiegać się jedynie gminy z ponad 5.000 mieszkańców, jednak od niedawno uprawnione są do tego również większe miasta. Dla tych części miasta, który są słabo zaopatrzone w szerokopasmowy internet, znajdują się do dyspozycji środki w wysokości 90% luki opłacalności, która dotyczas hamowała jego rozwoj. Do obszarów słabo zaopatrzonych kwalifikują się obszary, w których obecnie maksymalnie osiągalna prędkość transmisji danych nie przekracza 2.000 kbit/s do użytkownika (downstream).

W przypadku przyznania dofinansowania, minimalna osiągalna prędkość transmisji danych musi przekraczać 2.000 kbit/s do użytkownika (downstream) oraz 192 kBit/s od użytkownika (upstream). Saksońskie wsparcie szerokopasmowego internetu jest wyraźnie ukierunkowane na rozwiązania mające zapewnić internet z wysoką prędkością transmisji danych.

Prosimy o kontakt

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Fleischerstraße 19, 02826 Görlitz

Tel.: +49 (0) 3581 47 57 12
Email: wirtschaft@europastadt-goerlitz.de

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen