W Görlitz spotykają się wykwalifikowani specjaliści i przedsiębiorstwa!

Liczne ośrodki szkoleniowe dają uczniom możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej na miejscu i kontynuowania jej w dobrze prosperujących firmach. Wykwalifikowani specjaliści znajdują ciekawe wyzwania w lokalnych firmach reprezentujących różne branże.

Kilka projektów prowadzonych przez zespół ds. wsparcia gospodarczego spółki Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH otwiera drzwi dla wykwalifikowanych pracowników i łączy osoby poszukujące pracy z przedsiębiorstwami - na przykład w przypadku pracy w systemie zmianowym.

Oferty pracy na goerlitz.de

We współpracy z regionalnym portalem www.jobs-oberlausitz.de

Tutaj znajdziecie Państwo oferty pracy w firmach z Görlitz i regionu Górnych Łużyc.

 

Druga zmiana – bliższe przyjrzenie się firmom

Raz w roku niektóre przedsiębiorstwa w Görlitz, jak również w Weißwasser/O.L., w Żytawie i Ebersbach-Neugersdorf otwierają swoje drzwi w piątek po południu, w czasie "drugiej zmiany". Wszyscy zainteresowani mogą poznać przedsiębiorstwa na miejscu, zwiedzając zakłady, uczestnicząc w pokazach i osobistych rozmowach. Wydarzenie to odbywa się corocznie w listopadzie i jest organizowane przez działy wsparcia gospodarczego. Terminy i uczestniczące firmy zostaną ogłoszone z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kształcenie zawodowe

Kilka szkół zawodowych i średnich oferuje doskonałe kształcenie dla przyszłych wykwalifikowanych pracowników i techników. Oprócz państwowych szkół zawodowych, w Görlitz i w regionie działają różne instytucje szkoleniowe, począwszy od TÜV Rheinland, poprzez DPFA Akademiegruppe, aż po Bildungsakademie Dresden, oferujące szeroki wachlarz kursów. Centrum szkoleniowe Siemens AG w Görlitz oferuje również łączone kursy szkoleniowe. Dopasowane do potrzeb firm indywidualne szkolenia pracowników oferują również, np. WBS Training i EURO–Schulen w Görlitz.

Tutaj znajdziecie Państwo przegląd szkół zawodowych w regionie: do zestawienia (tylko w języku niemieckim)

Akademia Szpitalna: Dla kolejnego pokolenia wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego

Akademia Szpitalna Powiatu Görlitz oferuje 280 miejsc kształcenia i jest finansowana wspólnie przez klinikę w Görlitz i klinikę Oberlausitzer Bergland. Została założona we wrześniu 2018 roku jako Centralna Medyczna Szkoła Zawodowa dla powiatu Görlitz i kształci uczniów w zakresie opieki zdrowotnej i pielęgniarstwa.

więcej

Górnołużyckie Dni Kariery

Następny termin: 23./24.09.2023 r.

Górnołużyckie Dni Kariery oferują przedsiębiorstwom z regionu możliwość zaprezentowania siebie i swoich ofert pracy zainteresowanym fachowcom. Dla wykwalifikowanych pracowników poszukujących nowych wyzwań wydarzenie to jest bardzo dobrą okazją do poznania firm i porozmawiania z osobami decyzyjnymi. Firmy szkoleniowe prezentują również swoje wolne stanowiska szkoleniowe.

więcej Strona internetowa

Targi szkoleniowe INSIDER

Przedsiębiorstwa, politycy, administracja i szkoły w powiecie Görlitz połączyli siły, aby wspólnie wspierać pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników. W ramach projektu INSIDER uczniowie z całego powiatu Görlitz są informowani o lokalnych możliwościach kształcenia - w atlasie z informacjami o możliwościach kształcenia oraz podczas centralnych targów szkoleniowych (online i na miejscu w Löbau).

Kształcenie akademickie

Szkoła Wyższa Zittau/Görlitz wraz z czterema innymi placówkami akademickimi oferuje praktyczne i innowacyjne kierunki studiów w Görlitz i Żytawie. Kolejne uniwersytety znajdują się w promieniu 100 km.

więcej

Prosimy o kontakt

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Fleischerstraße 19, 02826 Görlitz

Tel.: +49 (0) 3581 47 57 12
Email: wirtschaft@europastadt-goerlitz.de