Warte zobaczenia & odwiedzenia

Aktywny wypoczynek

Aktywnie na łonie natury

Aktywni turyści znajdą coś dla siebie nie tylko nad jeziorem Berzdorfer See. Rowerzyści mogą wybierać spośród licznych ścieżek rowerowych, ale chyba najpiękniejszą z nich jest szlak rowerowy Odra-Nysa. Ścieżka o łącznej długości 630 km prowadzi od źródła Nysy Łużyckiej w miejscowości Nová Ves w Czechach do Ahlbeck na wyspie Uznam nad Morzem Bałtyckim. Görlitz należy do najczęściej odwiedzanych miast na tej trasie. Nysa Łużycka, rzeka graniczna między Polską a Niemcami, jest również miejscem spotkań wioślarzy i kajakarzy. Codziennie od kwietnia do października w różnych przystaniach wzdłuż rzeki można wypożyczyć tratwy raftingowe, kajaki i łodzie wiosłowe.

Szlak rowerowy Odra-Nysa (Oder-Neiße-Radweg)

Kierunek wyznacza mały zielony trójkąt z niebieską rzeką po środku będący symbolem szlaku rowerowego Odra-Nysa. Tu drogowskazy mówią, że ma się około 40 km na południe do Żytawy (Zittau), 28 kilometrów w kierunku północnym do Rothenburga i że około 65 kilometrów dzieli rowerzystów od Mużakowa (Bad Muskau), miasta znanego z uzdrowiska i parku księcia Pücklera.

Więcej informacji

Propozycje wycieczek w Görlitz i okolicach

Oprócz zabytkowego Starego Miasta, Görlitz oferuje wiele tajemniczych i ciekawych zakątków. Poniższe wycieczki pokażą Ci zupełnie inne oblicze Görlitz. Na rowerze lub pieszo, samemu lub z rodziną - odkryj Görlitz i okolice dzięki naszym wycieczkom w OutdoorActive.

Informacje

Sporty wodne na Nysie Łużyckiej

W miesiącach letnich dolinę Nysy Łużyckiej na północ i południe od Görlitz można aktywnie zwiedzać nie tylko na lądzie, ale i na wodzie - na łódkach i w kajakach. Można nacieszyć oko naturalnym krajobrazem i przy okazji się odprężyć. Wypożyczalnie sprzętu znajdują się w Górnym Młynie

Obermühle Görlitz Boats & Friends Neisse Tours Engemanns

Schemat szlaku wodnego na Nysie Łużyckiej

Górnołużycki szlak górski (Oberlausitzer Bergweg)

Pod hasłem "Piesze wędrówki bez bagażu" przeżyjesz wyjątkową podróż poznając bogaty krajobraz niewysokich gór. Na tej kilkudniowej wędrówce pośród cudownej przyrody i przytulnych wiosek w 6 etapach można pokonać popularne wzniesienia górnych Łużyc na trasie o długości 118 km. 

Informacje

Góry Königshainer Berge

Rezerwat przyrody Königshainer Berge znajduje się około 20 minut jazdy samochodem na zachód od Görlitz. To raj nie tylko dla wspinaczy wdrapujących się na wolnostojące granitowe skały i klify. Podczas leśnych wypraw wędrowcy poznają liczne idylliczne wyłomy skalne - świadectwa ponad 200-letniej pracy w kamieniołomach

(w języku niemieckim):

Informacje

Góry Żytawskie (Zittauer Gebirge)

Niecałą godzinę jazdy samochodem od Görlitz jeden ze stu Parków Krajobrazowych Niemiec zaprasza na wędrówki, wspinaczki, jazdę na rowerze górskim i tradycyjne, jazdy na nartach i sankach. Nawet jeśli po prostu chcesz się zrelaksować, znajdziesz tu bogatą ofertę: kolejka wąskotorowa, zamek i kompleks klasztorny Oybin lub unikalne górnołużyckie domy z muru pruskiego. W Górach Żytawskich z pewnością nie będziesz się nudzić.

Informacje

Źródła zdjęć:
"Szlak rowerowy Odra-Nysa" i "Propozycje wycieczek w Görlitz i okolicach": P.Herfort, "Sporty wodne na Nysie Łużyckiej": A. Scholz, "Górnołużycki szlak górski": R. Pech, "Königshainer Berge": Stoeckmann, "Seen & Flüsse": Rainer Weisflog, "Königshainer Berge": Stoeckmann, "Wycieczki rowerowe": R. Weisflog, "Góry Żytawskie": R. Pech

(c) Philipp Herfort
Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen