Warte zobaczenia & odwiedzenia

Cele wycieczek

Cele wycieczek

Nie ma miejsca w Niemczech, gdzie słońce wschodzi wcześniej niż tu - w najbardziej wysuniętym na wschód mieście Niemiec.

Ale nie jest to jedyny powód dla którego warto odwiedzić okolice Görlitz. Okolica skrywa wiele niespodzianek dla ludzi kochających naturę, fascynujących się kulturą i dla rodzin. Życzymy przyjemnego poznawania!

Górne Łużyce

Görlitz leży w sercu wyjątkowego regionu, który zachęca do swego poznania i spędzenia w nim kilku wolych chwil.

Górne Łużyce to miejsce zarówno dla ludzi zainteresowanych kulturą, dla miłośników sportu jak i całych rodzin. Romantyczne zamki w Rammenau i Neschwitz, niezwykły Park Mużakowski (znajdujący sie na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO), klasztor Marienthal, kultura serbołużycka oraz historyczne miasta wprawiają swoich gości w zachwyt.

Ci, którzy chcieliby sprawdzić swoją kondycję albo po prostu wypocząć na łonie natury zapraszamy w Góry Żytawskie, które są setnym obszarem chronionego krajobrazu w Niemczech, albo na trasę rowerową Odra-Nysa. Propozycją dla najmłodszych gości może być wycieczka na wyspę kultury Kulturinsel Einsiedel albo wizyta w Parku Dinozaurów w Kleinwelka niedaleko Bautzen - to miejsca, które na pewno na długo pozostaną w pamięci.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Marketinggesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH

via sacra

Zapraszamy do udziału w podróży kulturalnej i pątniczej na "trójstyku".

Odkryją Państwo sakralne skarby Śląska, Północnych Czech i Górnych Łużyc - taki zamysł ma właśnie "via sacra". W miejscu, gdzie krzyżowały się szlaki handlowe łączące Wschód i Zachodem i Południe z Północą przez tysiące lat swoje ślady pozostawiła również wiara chrześcijańska. Pośrodku tego przepięknego krajobrazu na wzgórzach i pasmach górskich, w uroczych dolinach, na krawędziach skał i zboczach gór, znajdą Państwo wspaniałe zabytki sztuki i architektury sakralnej. Na trasie mierzącej łącznie 550 km znajduje się ich 16.

Stacje Świętej Drogi znajdujące się w Görlitz, to Święty Grób, Droga Krzyżowa i Kościół Św. Piotra i Pawła.

Więcej informacji na stronach internetowych via sacra

Więcej

Piękne Miasta Saksonii

Czy chętnie udają się Państwo na wycieczki do historycznych miast?

Jeśli tak, to polecamy spacer po starych, niekiedy tysiącletnich rynkach oraz po miastach saksońskiej historii kultury: Annaberg-Buchholz, Bautzen, Freiberg, Kamenz, Meißen, Pirna, Plauen, Radebeul, Torgau, Zwickau i Zittau. Witamy w scenerii miast, w której niczego nie zabraknie: historyczne zabytki i nowoczesna elegancja, idylliczny romantyzm i ożywiony gwar na rynkach. Taka wyprawa zafascynuje każdego - poznają Państwo klejnoty Saksonii, których czarowi nie sposób się oprzeć.

więcej

via regia

Miasto powstało w miejscu gdzie krzyżowały się ważne europejskie szlaki handlowe.

Pierwsze udokumentowane wzmianki na temat miasta Görlitz pochodzą z 1071 roku. Jednym z nich był trakt via regia, który przebiegał od Kijowa po Santiago de Compostelle. Dzięki niemu Görlitz mogło się rozwijać i stać się wpływowym centrum handlowym i naukowym, którego dziedzictwo odczuwamy do dziś. Wiele innych miast i gmin położonych wzdłuż tej historycznej drogi zaprasza do odkrywania europejskiej historii.

Dalsze informacje:

via regia, Kulturstraße Europas (w języku niemieckim)
via regia Krajowy Związek Saksonii Informacje (w języku polskim)

Trójstyk

Witamy na styku granic trzech państw. Görlitz to idealny punkt wypadowy na Śląsk i do pobliskich Czech.

Malowniczy krajobraz Gór Izerskich i Karkonoszy, Kotlina Jeleniogórska pełna zamków i pałaców, Wroclaw, historyczna stolica Dolnego Śląska, albo Praga (w języku angielski i w języku niemieckim), Złoty Hrad nad Wełtawą, leżą w odległości nie większej niż 2 godzin drogi stąd.

Podczas pobytu w Görlitz polecamy poścwięcić trochę czasu na zwiedzanie fascynujących okolic miasta. Czekają na Państwa miejsca będące Światowym Dziedzictwem Kultury UNESCO, niezwykłe krajobrazy i oczywiście wiele niesamowitych wrażeń.

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej Dolnego Śląska oraz Czeskiego Przedstawicielstwa Turystyki

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen