Portrety Firm

Expleo Group

Expleo Group/SQS w Görlitz: Przyszły wzrost

od maja 2018

Najważniejsze centrum testowe największego na świecie testera oprogramowania SQS znajduje się w Görlitz. W 2007 r. koncern zdecydował się na otwarcie Service Delivery Center w Görlitz. Dziś jest ważnym i stałym czynnikiem w koncernie, a także lokalnie w branży IT w Görlitz.

SQS zgromadziło w Görlitz swoje doświadczenie w zakresie testowania, dzięki czemu jest to wzór do naśladowania dla innych lokalizacji SQS na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie 200 pracowników i testuje aplikacje oprogramowania dla wielu branż, m.in. dla inteligentnych urządzeń, automatyzacji procesów sterowanych przez roboty, car sharingu czy pojazdów autonomicznych. Dzięki temu, we wdrażaniu cyfryzacji wspiera różne branże, takie jak ubezpieczenia, bankowość, logistyka, sprzedaż, motoryzacja i branża gamingowa. Do znanych klientów należy m. in. port w Hamburgu, którego oprogramowanie logistyczne zostało przetestowane w Görlitz.

Aby być gotowym na przyszłość, SQS utworzyło w Görlitz mobilny serwis testowy. W ramach tak zwanego "Mobi-Q" SQS oferuje swoim klientom infrastrukturę umożliwiającą zdecentralizowane testowanie ich aplikacji na wszystkich dostępnych urządzeniach mobilnych. W ten sposób firma odpowiada na trend przenikania rozwiązań cyfrowych do wszystkich dziedzin życia codziennego, w których w naturalny sposób muszą one funkcjonować. Bez względu na to, z jakiego urządzenia końcowego korzysta konsument.

Od momentu założenia firmy w Görlitz 10 lat temu, SQS stale się rozwija, a jego zespoły są międzynarodowe. „Mamy na miejscu młody, dynamiczny i zaangażowany zespół oraz bardzo zadowolonych klientów“, chwali swój zespół Christian Marx, dyrektor zakładu w Görlitz. Zespół posiada szeroki wachlarz kwalifikacji, od osób zmieniających zawód po informatyków i inżynierów mechatroników. Szczególne korzyści przynosi przedsiębiorstwu bliskość Szkoły Wyższej Zittau/Görlitz z dualnym kierunkiem informatycznym. Pracownicy cenią sobie elastyczne godziny pracy oraz samodzielność i osobistą odpowiedzialność.

I ten wzrost ma być kontynuowany. W ciągu najbliższych trzech lat SQS planuje ponowne podwojenie swoich mocy produkcyjnych. W centrum uwagi znajduje się fuzja z Assystem Technologies, która pozwoli na rozwój inżynierii i testowania oprogramowania.

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen