Görliwood - European Film Location

Görlitz for Fashion

Görlitz for Fashion - Tradycja i kulisy inspirują

Indywidualny styl życia i luźna przestrzeń kreatywna na tle wspaniałego otoczenia.

Niepowtarzalny pejzaż miejski, międzynarodowa atmosfera niemiecko-polskiego europejskiego miasta oraz tradycja miasta sukienniczego stanowią również inspirację dla branży modowej, która nieustannie poszukuje unikalnych plenerów zdjęciowych, jak i indywidualnych motywów. Niewidziane dotąd kulisy, krótkie odległości, sprawna opieka na miejscu, niskie koszty produkcji – zalety miasta nad Nysą, które zachwycają produkcje filmowe, mają też duże znaczenie dla branży modowej. Bez względu na to, czy poszukuje się upadłego uroku starego budynku fabrycznego, czy wyjątkowej atmosfery pełnej przepychu willi z okresy grynderskiego albo fasady zabytkowych budowli gotyckich, barokowych, renesansowych i secesyjnych: w Görlitz można znaleźć wszystko. Ta różnorodność czyni miasto idealnym miejscem dla planu zdjęciowego.

Jak imponująco zaprezentować innowacyjną modę, pokazuje rozstrzygnięty w Görlitz konkurs Euro Fashion Award. Efektowna gala międzynarodowego konkursu dla młodych profesjonalnych projektantów miała miejsce w roku 2016 i 2018 w secesyjnym domu towarowym i skutecznie przyciągnęła uwagę międzynarodowej sceny mody na Görlitz. Następny termin jest planowany na rok 2020.

Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz

Euro Fashion Award

EURO FASHION AWARD odbywa się co dwa lata w domu towarowym Görlitz w Europa-Mieście  Görlitz/Zgorzelec w trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec. Wielką galę dla publiczności oraz rozdanie nagród można zobaczyć w domu towarowym Görlitz. Secesyjny dom towarowyw  Görlitz, o bogatej tradycji,  jest inicjatorem i organizatorem EURO FASHION AWARD od 2016 roku. Nawiązuje w ten sposób do długiej tradycji Görlitz jako miasta sukienników i kupców tkanin  w Wolnym Kraju Związkowym Saksonii, centrum przemysłu tekstylnego i branży mody w środkowych Niemczech. Görlitz zdobywa w ten sposób kolejną nową atrakcję  w bogatym kalendarzu wydarzeń, która przyciąga do Europa-Miasta zarówno ekspertów z branży modowej, jak i młodych, kreatywnych i zainteresowanych modą odbiorców.

EURO FASHION AWARD to jedyny europejski konkurs mody z Niemiec dla początkujących absolwentów i młodych profesjonalnych projektantów. Jako najwyższa europejska nagroda dla kreatywnych, wyznaczających trendy kolekcji, nagroda ta daje  twórcom mody możliwość konkurowania między sobą. Konkurs umożliwia niepowtarzalny wgląd w kunszt i konstrukcję kroju. „Chodzi o modę. Chodzi o kreatywność i wizje. Chodzi o promowanie młodych talentów w szczególny sposób“, mówi dyrektor artystyczny Andrej Baranow. „Moda jest raczej krótkotrwałym wyrazem ducha czasu, migawką procesu. Ona promuje, ale również i wymaga świadomego dążenia do celu oraz wytrwałości.  To właśnie jest nagroda EURO FASHION AWARD!“

Moda tematyzuje i tworzy tożsamość jako dobro kulturowe i czynnik ekonomiczny. Oznacza ona pozytywny transfer  obrazów  w twórczej wymianie, jak i  głębszy sens istnienia  na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Wszystkie informacje

Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Göritz
Euro Fashion Award 20018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Aftershow Party
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen