Görliwood - European Film Location

Görliwood Express

Zdjęcie: EGZ

Tramwaj w filmowej odsłonie

Görliwood nabiera prędkości: Od 22 września 2020 r. po Görlitz kursuje tramwaj numer 2308 ozdobiony barwnym  designem miasta filmu. Porusza się on po kulisach miasta w ramach  regularnego rozkładu jazdy spółki Transportu Publicznego w Görlitz (GVB). Projekt został zainicjowany przez spółkę Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH, odpowiedzialną za rozwój marketingu miasta. Dyrektor Andrea Behr wyjaśnia:„Całe Görlitz jest miastem filmu: od scenerii po mieszkańców wspierających produkcje filmowe. Dlatego motto tramwaju brzmi `Gwiazdą jest miasto‘.

Tramwaje odegrały już ważną rolę w kilku produkcjach filmowych w Görlitz, jak np. w filmie „Lektor“ i „Käthe Kruse“. GVB umożliwiło ekipom filmowym już niejedno przedsięwzięcie. Andreas Trillmich, dyrektor zarządzający GVB jest zachwycony nowymi naklejkami tramwajowymi: „Projekt uważamy za niezwykle udany i cieszymy się, że nasze tramwaje niejednokrotnie już mogły gościć w filmach nakręconych w niepowtarzalnej scenerii naszego miasta. Dla nas jednak tramwaj to nie tylko filmowa perełka, ale w kontekście realizacji celów klimatycznych to przede wszystkim  ekologiczny środek transportu, ważny dla mobilności całego kraju, którego użytkowanie wymaga dalszego rozwoju“.  

 

Istnieje również możliwość wynajęcia tramwaju do działań nie związanych z jego codziennym użytkowaniem.

Zdjęcie: Paul Glaser
Inicjatorzy Andrea Behr (EGZ) i Andreas Trillmich (GVB)
Zdjęcie: Paul Glaser
Cytat Ralpha Fiennesa z jego wpisu do Złotej Księgi Miasta Görlitz

Miłej podróży z GÖRLIWOOD EXPRESS!

Od września 2017 roku pociąg filmowy nastraja podróżujących pomiędzy Dreznem, a wschodnią Saksonią do wizyty w mieście filmu Görlitz. GÖRLIWOOD EXPRESS pokazuje, co naprawdę znaczy miasto filmu: autentyczna sceneria i gościnność jego mieszkańców. Przekazują to zarówno wielkoformatowe obrazy, jak również cytaty gwiazd filmowych ze Złotej Księgi miasta Görlitz, jak np. słowa Detleva Bucka „Muszę tu znowu wrócić!“.
GÖRLIWOOD EXPRESS jeździ na trasie połączeń niemieckiego przewoźnika kolejowego Trilex pomiędzy Dreznem, a wschodnią Saksonią. Temat filmu inspiruje do wielu akcji – planowane są tu m.in. wykłady w pociągu oraz specjalne przejazdy do przedpremier filmowych w Görlitz.
GÖRLIWOOD EXPRESS został zrealizowany z udziałem Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH, kolei państwowych oraz Związku Komunikacyjnego ZVON przy wsparciu programu „So geht sächsisch“ i miasta Görlitz.

 

Chrzest pociągu

Uwaga uwaga… nadjeżdża: #GÖRLIWOOD EXPRESS! Gotowy do filmu pojazd szynowy został oficjalnie zaprezentowany i ochrzczony 15 września 2017 przed dużą publicznością zgromadzoną na dworcu w Görlitz.

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen