Różnorodność branż

Usługi IT

Kształtowanie przyszłości - wyznaczanie standardów na całym świecie

Nowoczesne pomysły w starych murach - technologia IT w Görlitz

Görlitz słynie z niezwykłego krajobrazu miejskiego z odrestaurowanymi budynkami z pięciu wieków. Wysoce innowacyjne i nowoczesne rozwiązania IT dla rynku międzynarodowego nie od razu kojarzą się z miastem nad Nysą. Warto jednak przyjrzeć się bliżej, bo za zadbanymi fasadami budynków kryje się mnóstwo miejsca na dynamiczny rozwój i nowe pomysły w technologii IT.

W ostatnich latach w mieście uniwersyteckim rozwinęła się imponująca liczba firm i instytucji z tego sektora, obejmująca cały łańcuch usług - od badań i rozwoju po wsparcie i testowanie oprogramowania. Wśród nich znajdują się firmy o międzynarodowej renomie, jak np. kuźnia oprogramowania niiio AG z siedzibą w Görlitz, która dzięki swoim rozwiązaniom FinTech odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu bankowości jutra. Warto również wspomnieć o firmie programistycznej Erdmann, której produkty koncentrują się na kompleksowej infrastrukturze sieci kolejowych na całym świecie. W Görlitz znajduje się też najważniejsze centrum testowe największego na świecie producenta oprogramowania - Expleo, zatrudniające ponad 200 pracowników.

Zespół ds. wsparcia gospodarczego spółki Europastadt Görlitz-Zgorzelec GmbH wspiera przemysł różnymi działaniami, w tym poszukiwaniem wykwalifikowanych pracowników. Nowe, zainteresowane firmy otrzymują ze strony Europastadt Görlitz-Zgorzelec GmbH wsparcie w poszukiwaniu lokali użytkowych oraz doradztwo w zakresie dotacji. Przy ‘okrągłym stole IT’ spotykają się nowe i uznane firmy z branży IT.

Badania w dziedzinie IT: Wyższa Szkoła Zittau/Görlitz i Towarzystwo Fraunhofera


Tutejsze przedsiębiorstwa z branży IT, zatrudniające łącznie ponad 1.000 pracowników, korzystają przede wszystkim z bliskości Szkoły Wyższej Zittau/Görlitz (HSZG) i Wydziału Informatyki. Świadczą o tym nie tylko udane firmy spin-off, takie jak QUANTEO Software Engineering GmbH, ale także ścisłe sieci współpracy.
Na uczelni dostępne są następujące kierunki studiów: Informatyka, Zarządzanie informacją i komunikacją, Biznes i informatyka.

Zdjęcie: Hochschule Zittau/Görlitz

Zdjęcie: Cideon Software

Sieci IT w Görlitz:

Okrągły stół IT

Zespół ds. wsparcia gospodarczego spółki Europastadt Görlitz-Zgorzelec GmbH wraz ze Szkołą Wyższą Zittau/Görlitz organizuje cykliczne spotkania branżowe dla firm IT w celu nawiązania kontaktów i wymiany informacji o potrzebach i aktualnym rozwoju.

 

Digitale Oberlausitz e.V.

Członkowie stowarzyszenia Digitale-Oberlausitz e.V. od kilku lat organizują w Görlitz i okolicach wykłady na tematy informatyczne. W większości były one jednak skierowane do specjalistycznej grupy odbiorców i osób znających się na programowaniu i komputerach.

 

Java User Group Görlitz

Java User Group Görlitz jest grupą programistów Java, która od 2011 roku organizuje regularne spotkania z wykładami i późniejszymi dyskusjami. Celem spotkań jest wymiana wiedzy, pomysłów i doświadczeń na wszelkie tematy związane z tworzeniem oprogramowania. Czy to początkujący, profesjonalista, pracujący zawodowo programista, czy student/uczeń - wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Spotkania odbywają się zazwyczaj w ostatnią środę każdego miesiąca w zmieniających się lokalizacjach.
do strony internetowej

   

SAP-Kompetenz

SAP-Kompetenz to górnołużycka sieć firm oferujących usługi w zakresie SAP, począwszy od doradztwa organizacyjnego, poprzez kompleksowe wdrożenia, udoskonalenia, harmonizację i zapewnienie jakości rozwiązań SAP, aż po serwis i wsparcie istniejących systemów SAP oraz ich bieżącego użytkowania.

Wsparcie

Firmy informatyczne otrzymują wsparcie w zakładaniu i rozwijaniu swojej działalności. Otrzymują też wsparcie w zakresie badań i rozwoju innowacji, jak również wprowadzania na rynek i umocowania pozycji produktu lub usługi.

Doskonałe! Nagrody dla młodych talentów IT z Görlitz

Nagroda dla młodych talentów IT

Uczniowie oraz praktykanci z powiatu Görlitz mogą raz w roku wziąć udział w konkursie IT dla młodych talentów i wygrać atrakcyjne nagrody. Można zgłaszać projekty, które rozwiązują małe lub duże wyzwania życia codziennego, szkolnego lub zawodowego poprzez wykorzystanie technologii informatycznych - od planów online po aplikacje mobilne. Celem konkursu IT jest zainteresowanie młodzieży szkolnej informatyką, a tym samym zapewnienie nowej generacji entuzjastów komputerowych w lokalnej branży. Nagroda została zainicjowana w 2018 roku przez InterNexum GmbH, Szkołę Wyższą Zittau/Görlitz, zespół ds. wsparcia gospodarczego spółki Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH oraz powiat Görlitz.

Strona internetowa

 

Nagroda innowacyjności w branży IT

Pod hasłem "Pozwólmy na rozwój pomysłów" Szkoła Wyższa Zittau/Görlitz oraz Saxonia Systems AG przyznają od 2016 roku nagrodę innowacyjności w branży IT. Nagrodą finansową wyróżniane są innowacyjne pomysły absolwentów Szkoły Wyższej Zittau/Görlitz. Uczelnia kształci studentów m.in. na studiach magisterskich na kierunku informatyka.

SQS: Mobi-Q MobileTestingService
SQS: Mobi-Q MobileTestingService

Kontakt:

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH

Rozwój gospodarczy

Telefon: +49 (0)3581 4757 40
Faks: +49 (0)3581 4757 47
wirtschaft@europastadt-goerlitz.de

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen