Jezioro Berzdorfer See

Delektowanie się, nocowanie & kemping

Zasmakuj i spędź miło czas

Wyszukana gastronomia, czy może raczej lody i smażona kiełbasa? Nad jeziorem każdy znajdzie coś dla siebie. Restauracja i hotel wellness ‘Insel der Sinne’, restauracja i hotel ‘Gut am See’, kiosk i kawiarnia w porcie czy gastronomia nad Błękitną Laguną zapraszają wycieczkowiczów do przyjemnego spędzenia czasu. Ponadto, wokół jeziora znajduje się kilka przystanków gastronomicznych z miejscami do odpoczynku. Właściciele indywidualnie ustalają swoją ofertę i formy płatności - prosimy o zabranie gotówki.

W wyznaczonych miejscach dozwolone jest samodzielne grilowanie.

Restauracja w hotelu wellness ‘Insel der Sinne’ (Wyspa Zmysów), otwartym w 2018 roku, znajduje się bezpośrednio nad taflą wody. Na przestronnym tarasie serwowane są wyśmienite dania kuchni śródziemnomorskiej i pyszne rybne specjały – dodatkowo można cieszyć się pięknym widokiem na jezioro. W razie niepogody najlepiej schronić się w przeszklonym, przytulnym pawilonie.

W romantycznie położonym, ponad 800-letnim kompleksie pałacowym dawnego dworu rycerskiego swoje miejsce znalazła wyjątkowa restauracja - Gut am See. Dzięki otwarciu hotelu w sezonie 2020 goście przyjeżdżający nad jezioro będą mieli do dyspozycji drugą restaurację hotelową oraz bar hotelowy.

 

Mapa Berzdorfer See z lokalami gastronomicznymi

Delektowanie się nad jeziorem

Restauracja w pobliżu portu - ‘Insel der Sinne’: www.inseldersinne.de/pl

Restauracja przy pałacu na wodzie w Tauchritz – ‘Gut am See’: https://gut-am-see.de

Gastronomia Carari w Deutsch Ossig: https://www.carari.de

Milchbar Görlitz w Deutsch Ossig: www.facebook.com/MilchbarGoerlitz

Letni ogródek piwny - Sommer Biergarten: www.facebook.com/BerzdorferSeeNaechte

Bar na plaży - Strandbar Görlitz:
https://strandbar-goerlitz.eu

Kawiarnia i kiosk w porcie:
https://hafen-goerlitz.eu/pl

Nocowanie i kemping nad jeziorem

Kto zapragnie dłużej cieszyć się urokami jeziora i spędzić nad nim niezapomnianą noc, może skorzystać z oferty hoteli ‘Gut am See’ lub ‘Insel der Sinne’.

Portal rezerwacyjny Görlitz

Stanowiska dla przyczep kempingowych i kamperów dostępne są bezpłatnie na plaży północnej oraz na parkingu na półwyspie powyżej plaży KommWohnen. W przypadku lokalizacji na półwyspie należy zgłosić się bezpośrednio w HafenCafé.

Kompletną infrastrukturę kempingową zapewnia Kühlhaus Görlitz. Tylko jedną stację kolejową lub 10 minut jazdy rowerem od północnej plaży jeziora, nieskomplikowane możliwości noclegowe spotykają się z kulturą przemysłową. Biwakowanie i kempingi w miejscach niewyznaczonych są zabronione.

Więcej informacji na temat kempingu oraz dane kontaktowe

© Paul Glaser