Różnorodność branż

Przemysł kreatywny

Przemysł kreatywny w Görlitz – różnorodne możliwości, wielorakie szanse

Doskonałe miejsce do udanej realizacji waszych zamierzeń

Kreatywność i sprzyjające jej rozwojowi środowisko nabierają coraz większego znaczenia dla nowoczesnego społeczeństwa. Przy ciągle rosnącej automatyzacji procesów produkcyjnych, przeciwwagą staje się kreatywność i to zarówno w odniesieniu do fazy rozwojowej danego produktu jak i jego zbytu i dystrybucji.  Sprzyjając stworzeniu przyjaznego kulturze, inspirującego i dynamicznego środowiska nasze miasto stało się atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności w zakresie szeroko pojętego sektora kreatywnego.

W Görlitz spotkacie wielu „kreatywnych“. Czy to producent oprogramowania czy też projektant mody agencja reklamowa lub muzyk albo artysta plastyk, wszyscy oni mieszkają i tworzą w „najpiękniejszym mieście Niemiec” (jak mawiał prof. Kiesow, dawny dyrektor Niemieckiej Fundacji Ochrony Zabytków).

W Görlitz osoby kreatywne odnajdą swoje miejsce. Tutaj mogą spróbować swoich sił w łatwo dostępnych i korzystnych pod względem położenia i kosztów lokalach, studiach i warsztatach. Właściciele i zarządzający nieruchomościami są otwarci na różne możliwości wynajmu i adaptacji pomieszczeń, co znajduje także powszechną akceptację właściwych władz miejskich.

Zespół wsparcia gospodarczego Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH (EGZ) pośredniczy w kontaktach pomiędzy „Kreatywnymi” a właścicielami lokali użytkowych jak również pomaga i pośredniczy w kontaktach z urzędami. Przed podjęciem decyzji osiedlenia się w Görlitz służymy radą i informacją. Dzięki ukierunkowanym działaniom marketingowym pragniemy podtrzymać i ugruntować wizerunek Görlitz jako „Miasta Kreatywnego” i tym samym przekonać przedstawicieli sceny kreatywnej o korzyściach płynących z osadzenia swej działalności w Görlitz. Nasza instytucja aktywnie wspiera również działania mające na celu wzajemne poznanie się przedstawicieli sektora kreatywnego na płaszczyźnie regionalnej i ponadregionalnej. W tym celu rozbudowywane są sieci kontaktów branżowych oraz tworzone nowe inicjatywy i płaszczyzny współdziałania.

Jednym z przykładów jest tzw. „Space night“ – będąca comiesięcznym wieczornym spotkaniem sceny kreatywnej, organizowanym każdorazowo w innym miejscu, podczas której zazwyczaj odbywa się prezentacja nowych „Startupów” branży kreatywnej z Görlitz i okolicy. Celem tej imprezy jest odbywająca się w swobodnej atmosferze wymiana doświadczeń i tworzenie impulsów do nowych działań. Organizatorem i promotorem tej imprezy są stowarzyszenia KFünf i 5 Kreativen.

Innym przykładem działania integrującego środowisko kreatywne jest „Branchentalk” – impreza mająca łączyć przedsiębiorców z sektora kreatywnego. Również tutaj dyskutowane są specyficzne dla branży tematy i zgadnienia. Tematy poruszane w tych spotkaniach staramy się następnie pogłębiać w ramach bieżącej opieki na klastrem sektora kreatywnego.

Kontakt


Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH

Tel.: +49 (0)3581 4757 40
Fax: +49 (0)3581 4757 47
E-Mail: wirtschaft@europastadt-goerlitz.de

 

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen