Gospodarka Görlitz

Oryginały z Görlitz

Birkenstock

Marka obuwnicza Birkenstock ma w Görlitz swój największy na świecie zakład produkcyjny.

Strona internetowa

Die Görlitzer Schmiede (Kuźnia)

W Kuźni w Görlitz nadal produkuje się romantyczną, historyczną i niezwykle przyjazną dla środowiska lampę zwaną „kulą Schustera”.

Strona internetowa

Moda Fuchsa

Projektantka Claudia Fuchs tworzy w Görlitz modę wieczorową i ślubną, którą produkuje w Chinach i sprzedaje w całej Europie.

Strona internetowa

Manufaktura piwa – Browar Landskron

Od prawie 150 lat pyszne piwo Landskron jest warzone w Görlitz, w tradycyjnym procesie rzemieślniczym z otwartą, ręcznie prowadzoną fermentacją. Dojrzewa przez 40 dni w piwnicach o głębokości 18 metrów - dłużej niż zwykle.

Strona internetowa

Görlitzer Hanf- & Drahtseilerei

Tradycyjne przedsiębiorstwo przetwarza liny wszelkiego rodzaju, które nawet w Arktyce świadczą o wytrzymałości produktów z Görlitz.

Strona internetowa

Hoinkis

Specjalna fabryka drażetek Rudolfa Hoinkis - prawdopodobnie najbardziej znany produkt z Görlitz i również najsłodszy. Te lubiane, przede wszystkim przez dzieci, słodycze sprzedawane są już od 1908 roku w opakowaniach w kształcie butelek dla niemowląt.

Strona internetowa

Nordisk/Yeti

Od 2005 roku specjalista w dziedzinie outdooru produkuje w Görlitz popularne śpiwory puchowe i oprócz rynku europejskiego zaopatruje w coraz większym stopniu Japonię, Koreę Południową i Chiny.

Strona internetowa

Sysmex Partec

Działająca na całym świecie japońska Grupa Sysmex specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji najnowocześniejszych rozwiązań laboratoryjnych, m. in. w zakresie diagnostyki HIV/AIDS.

Strona internetowa

Nietenschlag & Eisenklang

Tutaj z wysokiej jakości materiałów powstają wyjątkowe, designerskie meble i akcesoria domowe, które będą służyć przez całe życie.

BORBET

Producent felg ze stopów lekkich z regionu Sauerland rozpoczął w 2016 roku produkcję w swoim najnowszym zakładzie w Kodersdorf, 12 kilometrów od Görlitz.

Strona internetowa