Podróż do Görliwood

Poczuj się jak location scout albo gwiazda filmowa. Spaceruj ulicami Görlitz w poszukiwaniu idealnej scenerii. Daj się zainspirować imponującymi ulicami, rezydencjami, pięknymi detalami fasad i oczarować niepowtarzalnemu urokowi Europa-Miasta. Nasze oferty podróży obiecują niezwykłe atrakcje. Nie musisz martwić się organizacją, za to w pełni możesz skoncentrować się na Görlitz.

Wycieczka po kulisach filmowych Görlitz

Ze względu na wyjątkową architekturę Goerlitz coraz częściej staje się planem filmowym dla międzynarodowych produkcji kinowych. Podczas zwiedzania odkryją Państwo niektóre z takich miejsc, zapoznają się z „Walk of Goerliwood” i sami się przekonają dlaczego gwiazdy kina świetnie się tu czują.

WIĘCEJ

Oferta: Śladami gwiazd

Zanurz się w różnorodności architektonicznej Görlitz i podążaj śladami międzynarodowych gwiazd filmowych podczas niezapomnianej wizyty w mieście Görlitz.

Więcej

Spacer po Görliwood

Odkryj na własną rękę autentyczne plany filmowe w Görliwood. Daj się zaskoczyć, poznaj różne perspektywy i podążaj śladami gwiazd filmowych.

Spacer po Görliwood

Zwiedzanie filmowej lokacji

Sławny już dom przy Rynku Dolnym był miejscem niezliczonych produkcji filmowych w  Görlitz. Swoją powierzchnią liczącą około 2.500 metrów kwadratowych przypomina zamek, a do tego ma wiele historii do opowiedzenia.  

 

więcej

Wycieczka po lokacji filmowej „Kaufhaus Görlitz“

Ten imponujący budynek w stylu secesyjnym fanom filmu znany jest bardziej jako hotel. W filmie Grand Budapest Hotel posłużył on znanemu reżyserowi Wesowi Andersonowi jako zachwycająca kulisa. Nadal dobrze widoczne są złote dekoracje na górnych filarach, powstałe podczas prac kręcenia filmu.

więcej

Dane kontaktowe
Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Görlitz-Information
Obermarkt 32
(Adres korespondencyjny: Fleischerstraße 19)
02826 Görlitz
Niemcy

Tel.: +49 3581 - 47 57 0
Fax: +49 3581 - 47 57 47

E-Mail: witamy@europastadt-goerlitz.de