Portrety Firm

SKAN Deutschland GmbH

SKAN Deutschland GmbH: Wszystko wskazuje na wzrost

od października 2020

Wraz z uroczystością wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kolejnej hali produkcyjnej, w październiku 2020 roku SKAN Deutschland GmbH rozpoczyna kolejny etap rozwoju. Niemiecki oddział szwajcarskiej firmy SKAN AG został założony dopiero w 2012 roku w przemysłowej dzielnicy Görlitz/Hagenwerder. Tutaj firma projektuje i buduje izolatory i systemy pomieszczeń czystych dla przemysłu farmaceutycznego i chemicznego. Z sukcesem. Dyrektor Thomas Huber określił nawet zakład w Görlitz jako "kręgosłup grupy SKAN".

Firma charakteryzuje się wysokim zakresem produkcyjnym. W Görlitz realizowany jest cały proces produkcyjny - od obróbki blachy do gotowego urządzenia z kompleksową techniką i elektroniką. Najnowszym produktem jest izolator z automatyką procesową. Od 2017 r. na miejscu prowadzone są również prace badawczo-rozwojowe, w celu dalszej optymalizacji produktów. Do tego celu wykorzystywane jest własne laboratorium badawcze. Pracownicy współpracują również z krajowymi i międzynarodowymi placówkami badawczymi, aby uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące ich dziedziny.

Zespół SKAN Deutschland GmbH jest tak samo zróżnicowany, jak działania i procesy firmy. Z ośmiu osób na początku działalności, po kilku latach załoga rozrosła się do prawie 200 pracowników. W skład zespołu wchodzą specjaliści z zakresu spawalnictwa, elektroniki, biotechnologii, technologii procesowej, zabezpieczenia jakości, administracji oraz inżynierowie. Na pierwszy plan wysuwa się wysoka odpowiedzialność osobista, elastyczność i duch pracy zespołowej. Firma sama przeprowadza szkolenia i stale poszukuje kolejnych specjalistów.

Zainwestowano tu już ponad 18 milionów euro. Na terenie o powierzchni 3,5 hektara, w kilku etapach rozbudowy powstały budynek produkcyjny i budynek administracyjny. Wraz z uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego w październiku 2020 r. rozpoczyna się budowa budynku socjalnego i kolejnych hal produkcyjnych, które mają zostać oddane do użytku wiosną 2022 r.

Spatenstich zum nächsten Produktionsgebäude 10/2020
v.l.n.r. Sascha Pawel (COO SKAN AG + GF SKAN Deutschland GmbH), Mario Ludwig (Standortleiter SKAN Deutschland GmbH), Octavian Ursu (Oberbürgermeister Görlitz), Michael Kretschmer (Ministerpräsident Freistaat Sachsen), Thomas Huber (CEO SKAN AG), Hartmut Eichler (Eichler & Heinrich Ingenieurbüro Gbr)

na stronę internetową

Profil

Branża

budowa maszyn i urządzeń

W Görlitz od

2013

 

Liczba pracowników

ca. 200

Lokalizacja

Nickrischer Straße 2
02827 Görlitz/Hagenwerder

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen