Warte zobaczenia & odwiedzenia

Subkultury w Görlitz

Subkultura Görlitz -
Zaskakujące, nieskomplikowane, kreatywne miasto

Görlitz - to nie tylko stare, pięknie odnowione domy i elitarna kultura. Poza utartymi szlakami turystycznymi miasto oferuje wiele miejsc, które w pomysłowy sposób wykorzystują otwartą przestrzeń urbanistyczną i przekazują świeże spojrzenie na życie. Wybierzmy się w odkrywczą podróż.

Chłodnia (Kühlhaus)

Na starym poprzemysłowym terenie w Görlitz-Weinhübel powstała i rozwija się prężnie alternatywna przestrzeń rekreacyjno-kulturalna, w której odbywają się koncerty, pokazy filmowe, targi i warsztaty. Organizowane są również twórcze spotkania, takie jak druckBar (warsztaty sitodruku), można zagrać w siatkówkę plażową i paintball. Stale pracujemy nad kolejnymi projektami i ofertami.

Strona internetowa

Rabryka

Położona na terenie dawnej fabryki drożdży Rabryka jest placem zabaw dla majsterkowiczów, testerów i eksperymentujących. Nie tylko dla młodych ludzi, ale dla wszystkich, którzy chcą w tym uczestniczyć. Chodzi nam o rozwój miasta, który uwzględnia potrzeby różnych społeczności. W ofercie nie brakuje warsztatów i imprez, otwartych przestrzeni dla młodzieży, czy wsparcia w realizacji własnych pomysłów. Celem projektu jest wymiana, dzielenie się, wzajemne korzyści i naprawy.

Strona internetowa

Basta

Od 1994 roku klub jest miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych. W ramach wolontariatu organizowane są regularnie koncerty i imprezy z DJ-ami, odczyty i pokazy filmowe, a także wieczory tematyczne.

Strona internetowa

Życie studenckie

Poza zwyczajnym studiowaniem studenci Wyższej Szkoły w Zittau/Görlitz angażują się również w działalność rekreacyjną i kulturalną, organizując m. in. trwający kilka dni Campus Open Air. W studenckim akademiku w Görlitz działa Klub studencki Die Maus (Mysz). W programie: imprezy i wieczory barowe.

Strona internetowa

Źródła zdjęć:
"Chłodnia (Kühlhaus)": Kühlhaus Görlitz e.V., "Rabryka": Bernard Marian Jéenel, "Basta" i "Życie studenckie": Europastadt GmbH

(c) Rabryka

Eventy

Regularnie odbywają się również większe, wielodniowe imprezy, takie jak wizje przyszłości (Zukunftsvisionen), Campus Open Air, ViaThea International Street Theatre Festival czy Fokus Festival.

na wydarzenia

Kühlhaus Görlitz

Z „PLANEM B” przez Görlitz

Internetowa mapa miasta „Plan B” jest odpowiednia zarówno dla mieszkańców Görlitz, jak i turystów, którzy chcą zejść z utartych szlaków. Każdy znajdzie tu nowe kierunki i wyjątkowe miejsca. Alternatywny plan miasta z Kühlhaus Görlitz e.V. pokazuje również, gdzie znajdują się młode kluby i inicjatywy z Görlitz.

Bezpośrednio na mapie miasta

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen