Warte zobaczenia & odwiedzenia

Subkultury w Görlitz

Subkultura Görlitz -
Zaskakujące, nieskomplikowane, kreatywne miasto

Görlitz - to nie tylko stare, pięknie odnowione domy i elitarna kultura. Poza utartymi szlakami turystycznymi miasto oferuje wiele miejsc, które w pomysłowy sposób wykorzystują otwartą przestrzeń urbanistyczną i przekazują świeże spojrzenie na życie. Wybierzmy się w odkrywczą podróż.

Chłodnia (Kühlhaus)

Na starym poprzemysłowym terenie w Görlitz-Weinhübel powstała i rozwija się prężnie alternatywna przestrzeń rekreacyjno-kulturalna, w której odbywają się koncerty, pokazy filmowe, targi i warsztaty. Organizowane są również twórcze spotkania, takie jak druckBar (warsztaty sitodruku), można zagrać w siatkówkę plażową i paintball. Stale pracujemy nad kolejnymi projektami i ofertami.

Strona internetowa

Rabryka

Położona na terenie dawnej fabryki drożdży Rabryka jest placem zabaw dla majsterkowiczów, testerów i eksperymentujących. Nie tylko dla młodych ludzi, ale dla wszystkich, którzy chcą w tym uczestniczyć. Chodzi nam o rozwój miasta, który uwzględnia potrzeby różnych społeczności. W ofercie nie brakuje warsztatów i imprez, otwartych przestrzeni dla młodzieży, czy wsparcia w realizacji własnych pomysłów. Celem projektu jest wymiana, dzielenie się, wzajemne korzyści i naprawy.

Strona internetowa

Basta

Od 1994 roku klub jest miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych. W ramach wolontariatu organizowane są regularnie koncerty i imprezy z DJ-ami, odczyty i pokazy filmowe, a także wieczory tematyczne.

Strona internetowa

Życie studenckie

Poza zwyczajnym studiowaniem studenci Wyższej Szkoły w Zittau/Görlitz angażują się również w działalność rekreacyjną i kulturalną, organizując m. in. trwający kilka dni Campus Open Air. W studenckim akademiku w Görlitz działa Klub studencki Die Maus (Mysz). W programie: imprezy i wieczory barowe.

Strona internetowa

Źródła zdjęć:
"Chłodnia (Kühlhaus)": Kühlhaus Görlitz e.V., "Rabryka": Bernard Marian Jéenel, "Basta" i "Życie studenckie": Europastadt GmbH

(c) Rabryka

Eventy

Regularnie odbywają się również większe, wielodniowe imprezy, takie jak wizje przyszłości (Zukunftsvisionen), Campus Open Air, ViaThea International Street Theatre Festival czy Fokus Festival.

na wydarzenia

Z „PLANEM B” przez Görlitz

Internetowa mapa miasta „Plan B” jest odpowiednia zarówno dla mieszkańców Görlitz, jak i turystów, którzy chcą zejść z utartych szlaków. Każdy znajdzie tu nowe kierunki i wyjątkowe miejsca. Alternatywny plan miasta z Kühlhaus Görlitz e.V. pokazuje również, gdzie znajdują się młode kluby i inicjatywy z Görlitz.

Bezpośrednio na mapie miasta

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen