Oferty podróży

Oprowadzania z przewodnikiem

Wycieczka po mieście

Czy chciałbyś wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po Görlitz? Z przyjemnością zorganizujemy ją dla Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie i godzinach.

Odkryj Görlitz z audioprzewodnikiem

Dzięki aplikacji możesz samodzielnie odkrywać Nysę Łużycką i zwiedzać ją indywidualnie. Posłuchaj naszego przewodnika i daj się poprowadzić przez miasto. Dzięki GPS i mapie na własnym smartfonie, bezpłatne audiowycieczki poprowadzą Cię wygodnie przez wyjątkowe stare miasto i centrum Görlitz, a także od lokacji filmowej do lokacji filmowej podczas wycieczki Görliwood®.

DO APLIKACJI SMARTGUIDE

Oprowadzanie po starym mieście dla dorosłych

To świetna okazja, aby uzyskać pierwsze wrażenie o tym dla wielu najpiękniejszym mieście Niemiec. Z pewnością zachwyci Państwa niezwykła różnorodność architekrury oraz przeplatające się ze sobą wpływy katolickie, protestanckie, czeskie, pruskie, saksońskie i śląskie.

więcej

Görlitz dla dzieci i uczniów

Wybierzcie się razem ze swoimi dziećmi lub grupą uczniów na ekscytującą podróż po starym mieście, pełnym niesamowitych legend.
Zostaniecie wtajemniczeni w sekrety średniowiecznego Związku Sześciu Miast i poznajcie tajemnicze historie „chodakowego mnicha" oraz psa na trzech łapach.

więcej

Zwiedzanie Goerlitz śladem planów filmowych

Ze względu na wyjątkową architekturę Goerlitz coraz częściej staje się planem filmowym dla międzynarodowych produkcji kinowych. Podczas zwiedzania odkryją Państwo niektóre z takich miejsc, zapoznają się z „Walk of Goerliwood” i sami się przekonają dlaczego gwiazdy kina świetnie się tu czują.

więcej

Secesyjny spacer

Z naszym przewodnikiem, Petrusem Snoeijer, odkryjecie Państwo w dwugodzinnym oprowadzeniu pozostałości architektury secesyjnej w Görlitz. Zachwycicie się wieloma charakterystycznymi dla Görlitz budynkami z tego okresu, jak np. Hala Miejska, Nowa Synagoga, Dom Handlowy, pasaż handlowy, wille i budynki bankowe.

więcej

Śladami sukienników

Görlitz stało się bogatym miastem poprzez handel suknem i urzetem barwierskim. Wysokiej jakości sukno z Görlitz było znane w całej Europie. W XIX wieku kontynuowano w tym mieście tradycję produkcji tekstylnej. Odkryjcie Państwo fascynujący świat sukienników, tkaczy i farbiarzy oraz ich historię od okresu średniowieczna aż do XX wieku.

więcej

Spacer z kupcem Frenzlem po Görlitz

Hans Frenzel był około 1500 roku jednym z najbogatszych mieszkańców miasta Görlitz. Zapraszamy na spacer z kupcem, podczas którego dowiecie się, jak stał się tak bogaty, że wybudował sobie nawet swój własny kościół. Podczas tego kostiumowego oprowadzenia przeniesiecie się w czasy kupca Frenzla i dowiecie się między innymi, jakie miał wpływy i jakie działania podejmował w mieście, na jakie cele przekazywał pieniądze, z jaką konkurencją musiał się mierzyć i jak bardzo pobożne życie prowadził.

więcej

Spacer z budowniczym Roskopfem

W latach 1518-1549 miejskim architektem w Görlitz był Wendel Roskopf, prowadzący odbudowę po wielkim pożarze z 1525. Po raz pierwszy użył form renesansowych, a jego projektem modelowym stał się Schönhof.
Podczas tego spaceru Roskopf opowie Państwu o swoim życiu oraz pokaże imponujące domy, których był budowniczym. Usłyszycie wiele ciekawostek związanych z renesansem oraz dowiecie się, jak dotarł do Görlitz i na czym polega swoisty dla tego regionu styl renesansowy.
Po spotkaniu z Roskopfem bez wątpienia ujrzycie Państwo miasto Görlitz w nowym świetle.

więcej

Co opowiadają görlitzkie kamienice

Chodząc po ulicach miasta Görlitz wszędzie na domach można dostrzec inskrypcje, płaskorzeźby, figury, kartusze, daty i wiele więcej...
Podczas tego oprowadzenia usłyszycie Państwo wiele interesujących historii i odkryjecie tajemnice, kryjące się za dekoracjami domów, tak, że historia dawnych mieszkańców powróci do życia.

więcej

Źródła zdjęć:
"Spacer z budowniczym Roskopfem": Helena Snoeijer, "Co opowiadają görlitzkie kamienice": Petrus Snoeijer, "Oprowadzanie po starym mieście dla dorosłych": Alexander Röhmisch, "Görlitz dla dzieci i uczniów": Europastadt GmbH, "Wycieczka po kulisach filmowych": Die Partner GmbH, "Secesyjny spacer": Rainer Weisflog, "Śladami sukienników": Helena Snoeijer, "Spacer z kupcem Frenzelem po Görlitz": Helena Snoeijer, "Odkryj Görlitz z audioprzewodnikiem": Europastadt GmbH

© Paul Glaser