Warte zobaczenia & odwiedzenia

Görlitz dla rodzin

Rodzinna przyjemność

W Görlitz i okolicach czeka na Ciebie i Twoją rodzinę wiele atrakcji. Odkryj fascynujące parki rozrywki, wspaniałe obiekty sportowe i zachwycające rezerwaty przyrody. Tutaj znajdziesz wszystko, co pozwoli Ci spędzić spektakularny i pełen wrażeń dzień.

Historie starych murów

Nudne zwiedzanie miasta? Nic podobnego! Starówka Görlitz pełna jest historii i legend na temat ukrytych w fasadach domów figur zwierząt i gapiących się głów ze strasznymi grymasami. Przy Łuku Szeptów można zostawić swoje tajemnice. Kto ma ochotę na odkrywanie tajemnic miasta jest w Görlitz na właściwym miejscu.

Więcej

Wieże w Görlitz

Görlitz nazywane jest miastem wież, które w przeszłości w większości były częścią fortyfikacji miejskiej. Zwiedzający mogą wejść na pięć z nich. Widok z góry na panoramę miasta dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Więcej

Ogród Zoologiczny Görlitz-Zgorzelec

Ukształtowane w zgodzie z naturą i z dbałością o szczegóły zagrody budzą zachwyt małych i dużych gości – zwłaszcza, że do wielu z nich można wejść. Ogród zajmuje powierzchnię tylko 5 hektarów. Szczególną sympatią odwiedzających cieszą się Tybetańska Wioska, Stodoła Odkrywców, plac zabaw ze zwierzętami domowymi oraz Zagroda Łużycka.

więcej

Stara Kolejka Parkowa w Görlitz (Görlitzer Oldtimer Parkeisenbahn)

W parku niedaleko Manufaktury Piwowarskiej Landskron historyczna kolejka już od ponad 40 lat służy przejażdżkom dla dzieci. Po przejażdżce mogą one spróbować swoich sił w lesie wspinaczkowym albo pozjeżdżać na ogromnej zjeżdżalni.

więcej

Place Zabaw

Görlitz posiada wiele pięknych i atrakcyjnych placów zabaw dla małych i dużych poszukiwaczy przygód. Spacerujący po starówce mogą zaplanować upragnioną przerwę dla maluchów np. na placu zabaw w parku miejskim czy przy ulicy Uferstraße.

Plac Zabaw Indoor (KINDER-SPIEL-LAND)

Trampoliny, ściany wspinaczkowe, mały tor go-kartowy i inne atrakcje tego placu zabaw indoor zapewniają dobrą rozrywkę o każdej porze roku i w każdą pogodę.

więcej

Landeskrone

Bazaltowy stożek jest widocznym z daleka punktem orientacyjnym miasta. Według legendy leży tu ukryty skarb. Otaczający szczyt piękny teren zielony jest objęty ochroną i zaprasza na piesze wędrówki na łonie natury – i to w środku miasta.

Tajemnicza Kraina Turisede (Die geheime Welt von Turisede)

Fantastyczny park pełen przygód, z wieloma miejscami do odkrycia, wypróbowania i podziwiania. Zaczarowany Zamek, Serowa Góra czy ponad 500 metrów podziemnych tajnych korytarzy to tylko niektóre ze skarbów tej wyspy.

więcej

Neiße Tours

Spływ rzeką Nysą to obietnica przygody i spotkania z naturą. Indywidualne spływy spokojnymi odcinkami albo w burzliwym nurcie i przez progi rzeczne – w rzece granicznej wszystko jest możliwe.

więcej
Zdjęcie: Ogród Zoologiczny Görlitz-Zgorzelec
Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen