Jezioro Berzdorfer See

Jezioro wypoczynek oraz aktywność

W sercu natury, blisko miasta, z ofertą dla aktywnych

Jedynie kilka minut dzieli imponujące zabytki historycznej starówki Görlitz od raju dla miłośników przyrody: jest to 960 ha duże jezioro Berzdorfer See, błyszcząca woda, piaszczyste plaże i tło soczystej zieleni góry Landeskrone, która jest niezaprzeczalną wizytówką miasta. Zarówno urlopowicze, jak i miejscowi mogą tu odpocząć i nabrać sił. Nad jeziorem i na jeziorze można wypróbować różne dyscypliny sportu. Entuzjaści sportów wodnych, jak surferzy, żeglarze, miłośnicy SUPów, mogą tu w pełni realizować swoją pasję.

Zwykła kąpiel albo pływanie są też oczywiście możliwe – z krystalicznie czystej i orzeźwiającej wody jeziora można korzystać przy wielu plażach.

Sezon kąpielowy 2024

Sezon kąpielowy rozpoczyna się w maju i kończy w październiku. Kąpiel jest dozwolona na plaży północnej i północno-wschodniej, na półwyspie i przy Blaue Lagune. Nie zapomnij stroju kąpielowym, ponieważ nudyzm nie jest dozwolony. Plaża dla psów znajduje się na południe od Deutsch Ossig. W jeziorze można nurkować do głębokości 3,50 metra; profesjonalne nurkowanie w jeziorze nie jest dozwolone.

W sezonie kąpielowym organizowany jest nadzór nad kąpieliskiem. Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) dyżuruje w weekendy w stacji ratowniczej na plaży północnej i w kontenerze ratowniczym na plaży północno-wschodniej, aby zabezpieczyć kąpieliska. Plaża przy Blaue Lagune jest nadzorowana przez Niemieckie Stowarzyszenie Ratownictwa (DLRG).

 

Jazda na rowerze, wędrówki & jeszcze więcej sportu & zabawy nad jeziorem

Właśnie tu, na trójstyku granic Niemcy–Polska–Czechy, w swoim żywiole są zarówno rodziny, jak i turyści o najróżniejszych zainteresowaniach.O każdej porze roku na brzegu i w bezpośrednim otoczeniu jeziora rowerzyści, skaterzy oraz spacerowicze mogą cieszyć się naturą i niepowtarzalnymi widokami.

Siatkówkę plażową można uprawiać na dwóch boiskach: na północ od półwyspu i przy Blaue Lagune. Place zabaw na plaży Nordoststrand i przy Blaue Lagune zapewniają udaną zabawę dla młodych gości. A wszystkich miłośników kucyków zaprasza ranczo nad jeziorem - Ranch am See.

Aktywnie nad jeziorem

Lista wypożyczalni rowerów w Görlitz: do listy

Kucyki - Ranch am See: www.ranchamsee.de

Przygodowy minigolf z zabytkami Görlitz i park linowy w Blaue Lagune:
www.minigolf-blaue-lagune.de
www.kletterpark-blaue-lagune.de

Żagle na maszt: propozycje dla żeglarzy i aktywność sportowa na jeziorze

Jeśli chcesz zbliżyć się do czystej wody na jeziorze, możesz wypożyczyć deski wiosłowe, nadmuchiwane łodzie i wiele więcej w sezonie.

Odwiedzający jezioro mogą również przywieźć własny sprzęt do sportów wodnych i odkrywać jezioro indywidualnie. Wycieczki łodziami wiosłowymi, nadmuchiwanymi łodziami i kajakami można rozpocząć lub wylądować bezpośrednio z kąpielisk. Dla windsurferów dostęp znajduje się na południowym krańcu północno-wschodniej plaży kąpieliska. Kitesurfing nie jest dozwolony.

Informacje o sezonie sportów wodnych 2024
Sezon żeglarski na jeziorze Berzdorf trwa od kwietnia do października. Żeglowanie lub wodowanie żaglówek musi odbywać się z portu Tauchritz lub Błękitnej Laguny. Przypływy i odpływy, a także ruch jednostek pływających do i z dozwolonych miejsc cumowania nie są dozwolone w nocy (od zachodu do wschodu słońca). Dozwolone jest cumowanie łodzi na przystaniach "Deutsch Ossig" i "Blaue Lagune". Wszystkie inne zastosowania wymagają osobnego wniosku.

Żeglarze wypływają z portu Görlitz lub bazy żeglarskiej Blaue Lagune. Łodzie motorowe i statki pasażerskie są również dozwolone od wschodu do zachodu słońca. Goście dzienni z łodziami (bez stałego miejsca do cumowania), którzy chcą wypłynąć na jezioro na godzinę, mogą zarejestrować je bezpośrednio w kawiarni portowej.

Aktywnie i sportowo nad jeziorem

NOWOŚĆ: Szkoła żeglarska Dreiländereck
Żeglarstwo próbne, podstawowy patent żeglarski, licencje na łodzie sportowe, SUP joga & SUP kursy podstawowe
http://www.segelschule-dreilaendereck.com

Wypożyczalnia SUPów, pontonów, dmuchanych materacy - na północno-wschodniej plaży
https://strandbar-goerlitz.eu

Port Görlitz: godziny otwarcia, osoby do kontaktu, miejsca cumowania
https://hafen-goerlitz.eu/pl

Żeglowanie w Blaue Lagune
www.segeln-am-berzdorfer-see.de

 

Wydarzenia żeglarsko – sportowe nad jeziorem

Na pokładzie EMS Berzdorf


Wejdź na pokład, odpłyń, doświadcz! Jezioro Berzdorf można odkrywać w wyjątkowy sposób na pokładzie EMS Berzdorf. Tutaj, gdzie spokój wody spotyka się z pięknem krajobrazu, można odbyć przyjemny rejs. Około godzinny rejs w obie strony po jeziorze Berzdorf rozpoczyna się w porcie w Tauchitz.

Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać zachód słońca z wody, spędzić relaksujący czas z przyjaciółmi i rodziną na jeziorze, czy po prostu cieszyć się ciszą i spokojem na wodzie, łódź elektryczna zapewnia idealne warunki do tych doświadczeń. Dostępne są również pakiety grupowe i wynajem łodzi. Aby uzyskać informacje na temat wycieczek, harmonogramów i wydarzeń, skontaktuj się z operatorem.

Więcej informacji

© Europastadt GmbH

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen