Jezioro Berzdorfer See

Jezioro wypoczynek oraz aktywność

W sercu natury, blisko miasta, z ofertą dla aktywnych

Jedynie kilka minut dzieli imponujące zabytki historycznej starówki Görlitz od raju dla miłośników przyrody. To 960 ha połyskującej tafli wody, piaszczyste plaże, a w tle soczysta zieleń mającej 420 m góry Landeskrone, która jest niezaprzeczalną wizytówką miasta. Zarówno urlopowicze, jak i miejscowi mogą tu odpocząć od zgiełku miasta. Nad jeziorem i na jeziorze można wypróbować różne dyscypliny sportu. Entuzjaści sportów wodnych, jak surferzy, żeglarze, miłośnicy SUPów, mogą tu w pełni realizować swoją pasję.
Zwykła kąpiel albo pływanie są też oczywiście możliwe – z krystalicznie czystej i orzeźwiającej wody jeziora można korzystać przy wielu plażach.

Sezon pływacki 2021

Można korzystać z kąpielisk na północnej i północno-wschodniej plaży, na półwyspie i przy Błękitnej Lagunie. Kąpiele i pływanie są dozwolone od 1 maja do 3 października 2021 r. Należy pamiętać o strojach kąpielowych, gdyż kąpiele nudystów są zabronione.
Plaża dla psów znajduje się na południe od Deutsch Ossig. W jeziorze można uprawiać snorkeling - do głębokości 3,50 m, profesjonalne nurkowanie jest zabronione.

W sezonie kąpieliska są strzeżone. Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) pełni dyżur w stacji ratowniczej na plaży północnej oraz w kontenerze ratowniczym na plaży północno-wschodniej: w weekendy w godzinach od ok. 11.00 do ok. 19.00; w czasie wakacji letnich (20.7.-28.8.21) również w dni powszednie. Sezon kąpielowy trwa do 3 października 2021 roku.

Państwowa Inspekcja Sanitarna potwierdziła, że jakość wody w jeziorze jest nienaganna.

Rowery, wędrówki & jeszcze więcej sportu & zabawy nad jeziorem

Właśnie tu, na trójstyku granic Niemcy–Polska–Czechy, w swoim żywiole są zarówno rodziny, jak i turyści o najróżniejszych zainteresowaniach.

O każdej porze roku na brzegu i w bezpośrednim otoczeniu jeziora rowerzyści, skateboardziści oraz spacerowicze mogą cieszyć się bliskością natury i niepowtarzalnymi widokami.

Elektryczne hulajnogi do przejażdżek wokół jeziora można wypożyczyć w barze Strandbar Görlitz na plaży północno-wschodniej oraz w eMobility Center na plaży północnej.

Sporty plażowe są na porządku dziennym na dwóch boiskach do siatkówki plażowej na północ od półwyspu i przy Błękitnej Lagunie. Place zabaw na plaży północno-wschodniej i przy Błękitnej Lagunie zapewniają atrakcje dla młodych gości. A wszystkich miłośników kucyków zaprasza ranczo nad jeziorem - Ranch am See.

Aktywnie nad jeziorem

Lista wypożyczalni rowerów w Görlitz: do listy

Wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych na plaży północno-wschodniej:
https://strandbar-goerlitz.eu

Wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych na plaży północnej:
www.escooter-berzdorfersee.de

Kucyki - Ranch am See: www.ranchamsee.de (tylko w języku niemieckim)

Pole golfowe z zabytkami Görlitz i wieżą wspinaczkową: do strony internetowej
Otwarcie przy Błękitnej Lagunie planowane na maj 2021

Żagle na maszt: propozycje dla żeglarzy i aktywność sportowa na jeziorze

Kto chciałby pobyć nad jeziorem w bliskim kontakcie z czystą wodą, ma możliwość wypożyczenia w sezonie desek SUP i pontonów. Bar na plaży - Strandbar Görlitz oferuje również możliwość wypożyczenia dmuchanych materacy.
Nad jezioro można również przywieźć własny bezsilnikowy sprzęt do uprawiania sportów wodnych i samodzielnie eksplorować jezioro. W przypadku wypraw kajakami, pontonami oraz kanadyjkami dozwolony jest start lub dopływanie do brzegu bezpośrednio z kąpielisk. Zejście dla windsurferów znajduje się na południowym końcu kąpieliska północno-wschodniej plaży. Kitesurfing jest niedozwolony.

Żeglarze wypływają z portu w Görlitz lub z bazy żeglarskiej Błękitnej Laguny. Tutaj odbywa się również szereg imprez organizowanych przez SV Schönau-Berzdorf.

 

Informacje o sezonie żeglarskim i korzystaniu ze sprzętu wodnego w sezonie 2021.

Sezon żeglarski na jeziorze Berzdorfer See trwa od 23 marca do 31 października 2021. Żeglowanie lub wodowanie jachtów tylko w porcie Tauchritz lub na Błękitnej Lagunie.
W godzinach nocnych (od zachodu do wschodu słońca) zabronione jest wpływanie i wypływanie oraz ruch jednostek pływających do lub z zatwierdzonych miejsc cumowniczych. Na przystaniach "Deutsch Ossig" i "Blaue Lagune" dozwolone jest dokowanie i cumowanie łodzi. Każde inne wykorzystanie wymaga uzyskania dodatkowego pozwolenia. W najbliższych latach planowane są rejsy statkami pasażerskimi.

Aktywnie i sportowo nad jeziorem

Wypożyczalnia SUPów, pontonów, dmuchanych materacy - na północno-wschodniej plaży
https://strandbar-goerlitz.eu

Port Görlitz: godziny otwarcia, osoby do kontaktu, cumowanie
https://hafen-goerlitz.eu/pl

Żeglowanie po Błękitnej Lagunie
www.segeln-am-berzdorfer-see.de

 

Wydarzenia żeglarsko – sportowe nad jeziorem

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen