Jezioro Berzdorfer See

Jezioro wypoczynek oraz aktywność

W sercu natury, blisko miasta, z ofertą dla aktywnych

Jedynie kilka minut dzieli imponujące zabytki historycznej starówki Görlitz od raju dla miłośników przyrody: jest to 960 ha duże jezioro Berzdorfer See, błyszcząca woda, piaszczyste plaże i tło soczystej zieleni góry Landeskrone, która jest niezaprzeczalną wizytówką miasta. Zarówno urlopowicze, jak i miejscowi mogą tu odpocząć i nabrać sił. Nad jeziorem i na jeziorze można wypróbować różne dyscypliny sportu. Entuzjaści sportów wodnych, jak surferzy, żeglarze, miłośnicy SUPów, mogą tu w pełni realizować swoją pasję.

Zwykła kąpiel albo pływanie są też oczywiście możliwe – z krystalicznie czystej i orzeźwiającej wody jeziora można korzystać przy wielu plażach.

Sezon kąpielowy 2023

Sezon kąpielowy rozpoczyna się w maju i kończy w październiku. Kąpiel jest dozwolona na plaży północnej i północno-wschodniej, na półwyspie i przy Blaue Lagune. Nie zapomnij stroju kąpielowym, ponieważ nudyzm nie jest dozwolony. Plaża dla psów znajduje się na południe od Deutsch Ossig. W jeziorze można nurkować do głębokości 3,50 metra; profesjonalne nurkowanie w jeziorze nie jest dozwolone.

W sezonie kąpielowym organizowany jest nadzór nad kąpieliskiem. Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) dyżuruje w weekendy w stacji ratowniczej na plaży północnej i w kontenerze ratowniczym na plaży północno-wschodniej, aby zabezpieczyć kąpieliska. Plaża przy Blaue Lagune jest nadzorowana przez Niemieckie Stowarzyszenie Ratownictwa (DLRG).

 

Jazda na rowerze, wędrówki & jeszcze więcej sportu & zabawy nad jeziorem

Właśnie tu, na trójstyku granic Niemcy–Polska–Czechy, w swoim żywiole są zarówno rodziny, jak i turyści o najróżniejszych zainteresowaniach.O każdej porze roku na brzegu i w bezpośrednim otoczeniu jeziora rowerzyści, skaterzy oraz spacerowicze mogą cieszyć się naturą i niepowtarzalnymi widokami.

Siatkówkę plażową można uprawiać na dwóch boiskach: na północ od półwyspu i przy Blaue Lagune. Place zabaw na plaży Nordoststrand i przy Blaue Lagune zapewniają udaną zabawę dla młodych gości. A wszystkich miłośników kucyków zaprasza ranczo nad jeziorem - Ranch am See.

Aktywnie nad jeziorem

Lista wypożyczalni rowerów w Görlitz: do listy

Kucyki - Ranch am See: www.ranchamsee.de

Przygodowy minigolf z zabytkami Görlitz i park linowy w Blaue Lagune:
www.minigolf-blaue-lagune.de
www.kletterpark-blaue-lagune.de

Żagle na maszt: propozycje dla żeglarzy i aktywność sportowa na jeziorze

Kto zechce wypróbować się na wodzie, ma możliwość wypożyczenia w sezonie desek SUP i pontonów. Bar na plaży - Strandbar Görlitz oferuje również możliwość wypożyczenia dmuchanych materacy.

Nad jezioro można również przywieźć własny bezsilnikowy sprzęt do uprawiania sportów wodnych i samodzielnie eksplorować jezioro. W przypadku wypraw kajakami, pontonami oraz kanadyjkami dozwolony jest start lub dopływanie do brzegu bezpośrednio z kąpielisk. Zejście dla windsurferów znajduje się na południowym końcu kąpieliska plaży Nordsoststrand. Kitesurfing jest niedozwolony z powodu lin elekroenergetycznych.

Żeglarze wypływają z portu w Görlitz lub z bazy żeglarskiej w Blaue Lagune. Tutaj odbywa się również szereg imprez organizowanych przez SV Schönau-Berzdorf. Statek pasażerski ma zostać zwodowany w połowie 2023 r.

Informacje o sezonie żeglarskim i korzystaniu ze sprzętu wodnego w sezonie 2023.

Sezon żeglarski na jeziorze Berzdorfer See rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Żeglowanie lub wodowanie łódek odbywa się wyłącznie w porcie Tauchritz lub na plaży Blaue Lagune.
W godzinach nocnych (od zachodu do wschodu słońca) zabronione jest wpływanie i wypływanie oraz ruch jednostek pływających do lub z zatwierdzonych miejsc cumowniczych. Na przystaniach "Deutsch Ossig" i "Blaue Lagune" dozwolone jest dokowanie i cumowanie łodzi. Każde inne wykorzystanie wymaga uzyskania dodatkowego pozwolenia. W najbliższych latach planowane są rejsy statkami pasażerskimi.

Aktywnie i sportowo nad jeziorem

NOWOŚĆ: Szkoła żeglarska Dreiländereck
Żeglarstwo próbne, podstawowy patent żeglarski, licencje na łodzie sportowe, SUP joga & SUP kursy podstawowe
http://www.segelschule-dreilaendereck.com

Wypożyczalnia SUPów, pontonów, dmuchanych materacy - na północno-wschodniej plaży
https://strandbar-goerlitz.eu

Port Görlitz: godziny otwarcia, osoby do kontaktu, miejsca cumowania
https://hafen-goerlitz.eu/pl

Żeglowanie w Blaue Lagune
www.segeln-am-berzdorfer-see.de

 

Wydarzenia żeglarsko – sportowe nad jeziorem

Na pokładzie EMS Berzdorf


Wejdź na pokład, odpłyń, doświadcz! Jezioro Berzdorf można odkrywać w wyjątkowy sposób na pokładzie EMS Berzdorf. Tutaj, gdzie spokój wody spotyka się z pięknem krajobrazu, można odbyć przyjemny rejs. Około godzinny rejs w obie strony po jeziorze Berzdorf rozpoczyna się w porcie w Tauchitz.

Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać zachód słońca z wody, spędzić relaksujący czas z przyjaciółmi i rodziną na jeziorze, czy po prostu cieszyć się ciszą i spokojem na wodzie, łódź elektryczna zapewnia idealne warunki do tych doświadczeń. Dostępne są również pakiety grupowe i wynajem łodzi. Aby uzyskać informacje na temat wycieczek, harmonogramów i wydarzeń, skontaktuj się z operatorem.

Więcej informacji

© Europastadt GmbH

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen