Jezioro Berzdorfer See

Pory roku i wydarzenia nad jeziorem

Całoroczne atrakcje nad jeziorem

Nad jeziorem Berzdorfer See o każdej porze roku coś się dzieje, a przez cały rok do dyspozycji jest przepiękna przyroda: przejrzysta woda, świeże powietrze, ekscytujące trasy piesze lub rowerowe, wspaniałe widoki. Na jeziorze i nad wodą odbywają się różne wydarzenia. Oprócz regularnych terminów są też większe imprezy, w których można zarówno uczestniczyć, jak i je oglądać. Należą do nich wydarzenia sportowe, takie jak 15° Swim'N'Run & Triathlon lub regaty żeglarskie, a także wydarzenia kulinarne i muzyczne.

Wiosna

Nad jeziorem przyroda budzi się do życia, robi się coraz bardziej zielono, a przyjemne ciepło zapewniają promienie słońca. Chętnie spędzamy wtedy czas na świeżym powietrzu - dlaczego więc nie zacząć aktywnie korzystać z tras przygotowanych przez Görlitz Information, które zapraszają do spacerów i jazdy na rowerze nad jeziorem? W przerwach można odpocząć w wielu miejscach, które ponownie otwierają się na wiosnę.

Wskazówka: Ścieżka z kwitnącą aleją czereśniową w Jauernick-Buschbach, na zachodnim brzegu jeziora. Kolejna trasa w pobliżu jeziora prowadzi wokół charakterystycznego wzniesienia Landeskrone, gdzie wiosną można podziwiać jaskrawożółte pola rzepaku.

Nad Berzdorfer See sezon żeglarski rozpoczyna się w marcu, a sezon kąpielowy w maju. Do tego dochodzi "sezon ślubny" - od wiosny do jesieni zakochani, którzy chcą się pobrać, składają przysięgę małżeńską w sali ślubów w budynku portowym. Terminy w morskiej sali ślubów pary umawiają bezpośrednio z Urzędem Stanu Cywilnego w Görlitz. Późniejsze uroczystości weselne mogą się odbyć w kawiarni ‘HafenCafé’ lub w ‘Gut am See’ przy pałacu na wodzie Tauchritz. Restauracja i hotel są dobrze zorientowane w wydarzeniach i oferują romantyczną scenerię dla swoich nocujących gości.

Wiosną dzieci opanowują place zabaw na plaży północno-wschodniej i nad Blaue Lagune oraz "Ranczo nad jeziorem". Tutaj wszystko kręci się wokół kucyków i koni, które żyją razem w dwóch stadach i mają do dyspozycji dużo otwartej przestrzeni. Istnieje wiele ofert, takich jak PonyClub - w jedną sobotę w miesiącu fani kucyków zajmują się określonym zakresem tematycznym i wraz z kucykami w kreatywny sposób go odkrywają.

Obiekty sportowe nad jeziorem

© Nikolai Schmidt

Portal turystyczny Görlitz dla Outdooractive:
www.visit-goerlitz.com

Ceremonie ślubne w budynku portowym:
www.hafen-goerlitz.eu

Ranczo nad jeziorem
www.ranchamsee.de

© Philipp Herfort

Wydarzenia żeglarskie SV Schönau-Berzdorf
Terminy 2024

Scena nad jeziorem Görlitz spotyka GÖRLIWOOD®
Dla Europa Chor Akademie Görlitz

Zawody wioślarskie kutrów w porcie Tauchitz
Rejestracja i informacje

Lato

Latem sezon kąpielowy jest w pełnym rozkwicie. Młodzi i starsi miłośnicy kąpieli uwielbiają spędzać całe dnie pływając w jeziorze Berzdorf. Lodziarnie i bary z przekąskami orzeźwiają swoich gości egzotycznymi smakami lodów i chłodnymi napojami. Boiska do siatkówki plażowej, takie jak te w Błękitnej Lagunie i na półwyspie, są dostępne do uprawiania sportów i gier na plaży. Jeśli lubisz przebywać na wodzie, możesz wypożyczyć wiosło stojące, gumowy ponton lub materac powietrzny w barze plażowym Görlitz na północno-wschodniej plaży.

Festiwal portowy obiecuje trzy dni akcji, sportu, jedzenia, muzyki i zabawy od 31 maja do 2 czerwca 2024 roku w porcie Görlitz! W piątek gimnazja w Görlitz rozpoczną wyścig kutrów. Następnie w sobotę odbędzie się impreza wioślarska kutrów organizowana przez kluby, firmy i instytucje, zakończona wieczorem koktajlowym z DJ-em. A w niedzielę kolorowy, całodniowy festyn rodzinny zaprasza do portu w Görlitz-Tauchritz. Wstęp jest bezpłatny!

Europa Chor Akademie zapewnia muzyczną atrakcję podczas letniego przesilenia: prezentuje scenę nad jeziorem Görlitz, ustawioną na zapierającym dech w piersiach tle jeziora Berzdorf.

Popularne wydarzenia żeglarskie w lecie obejmują nocne żeglowanie z oświetlonymi łodziami w Błękitnej Lagunie i pokazowe żeglowanie w Deutsch Ossig. SV Schönau-Berzdorf oferuje szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży w soboty w sezonie żeglarskim, a także tygodniowy obóz żeglarski dla młodzieży w trzech krajach podczas letnich wakacji. Nie przegap klimatycznego wiosłowania kutrem łużyckim w porcie lub ekscytującego 15°EAST Triathlon Festival Görlitz w basenie portowym Hagenwerder.

Das Video wird im Youtube-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Na pływającej scenie, w zapierającej dech w piersiach scenerii jeziora Berzdorf, Europa Chor Akademie Görlitz śpiewa "Carmina Burana". Ceniony międzynarodowy chór koncertowy śpiewa z dużym zespołem na scenie nad jeziorem. Widzowie zajmują miejsca na brzegu i słuchają głosów na tle wyjątkowej scenerii jeziora.

Jesień

Nawet jesienią zdarzają się piękne dni umożliwiające kąpiele, a do końca sezonu można też pływach na SUPach. Kto woli oglądać sporty wodne, koniecznie powinien zarezerwować sobie czas na jesienne regaty SV Schönau-Berzdorf.

Przybywający nad jezioro mogą podziwiać kolorowy jesienny krajobraz z 24-metrowej koparki czerpakowej w Hagenwerder oraz z wieży widokowej Neuberzdorfer Höhe. Podczas zwiedzania wnętrza koparki można lepiej poznać historię jeziora, które powstało w wyniku zalania terenów byłej kopalni odkrywkowej. W okolicznych lasach można zbierać grzyby oraz przyrządzić je sobie w domu lub w wyznaczonych miejscach do grillowania, znajdujących się bezpośrednio nad jeziorem.

Szlak rowerowy Odra-Nysa zaprasza na wycieczki rowerowe, a podczas Łużyckich Tygodni Rybnych przy wielu stawach można skosztować lokalnych specjałów rybnych.