Görliwood - European Film Location

Walk of Goerliwood

 „Walk of Görliwood“ - Odkryj miasto filmu

Görliwood – co to takiego?

Dzięki nowej ofercie Walk of Görliwood miłośnicy kina i osoby zainteresowane filmem mogą odkrywać filmowe miasto krok po kroku. Od końca lutego 2020 roku tematycznie zaprojektowane witryny umożliwiają ekscytujący i atrakcyjny wizualnie wgląd za kulisy miasta filmu.

Spacerujący szlakiem filmowym mogą na własnej skórze doświadczyć, jak różnorodne i bogate jest miasto filmu. Widoczne punkty w najróżniejszych lokalizacjach miasta prezentują na przykład rekwizyty z niemieckiego telewizyjnego serialu kryminalnego Wolfsland, motywy filmowe z kinowego filmu „Goethe” lub odnoszą się do aspektów historii filmu w Görliwood, takich jak „Grand Budapest Hotel”. Wszystkie punkty są oświetlone i dostępne o każdej porze dnia.

Punkt 1: Witamy w mieście filmu  (Neißestraße / Brauner Hirsch)

Punkt 2: Grand Budapest Hotel (Neißstraße / Brauner Hirsch)

Punkt 3: European Filmlocation of the Decade (Neißstraße / Brauner Hirsch)

Punkt 4: Lokalizacja  Brauner Hirsch/Brązowy Jeleń (Neißstraße / Brauner Hirsch)

Punkt 5: Wolfsland – Lokalizacja Görlitz (Ulica Berliner Strasse/ pasaż Straßburgpassage)

Kolejne trzy punkty na mapie śródmiasta pojawią się już w następnych miesiącach; dodatkowe stacje są również w planach.

W ten oto sposób filmowe Görlitz  zaczyna w widoczny sposób prezentować w centrum miasta swoją długą i barwną historię filmową  wszystkim fanom filmu i zainteresowanym osobom. Ponadto warto też wybrać się na spacer po Görliwood lub szlakiem filmowym.

Foto: EGZ
Walk of Görliwood
Foto: EGZ
Punkt 1: Witamy w mieście filmu (Neißestraße / Brauner Hirsch)
Foto: Die Partner GmbH
Punkt 4: Lokalizacja Brauner Hirsch/Brązowy Jeleń (Neißstraße / Brauner Hirsch)
Foto: EGZ
Punkt 5: Wolfsland – Lokalizacja Görlitz (Untermarkt 9 / Europahaus)
Foto: EGZ
Punkt 5: Wolfsland – Lokalizacja Görlitz (Untermarkt 9 / Europahaus)

Nadburmistrz miasta Octavian Ursu oraz Andrea Behr, dyrektor zarządzająca spółką Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH, oficjalnie otworzyli pierwsze punkty 28.02.2020 r.

Dziękujemy właścicielom budynków,wspierających ten projekt, jak również Molina Films GmbH, oraz wszystkim, którzy użyczyli  rekwizytów lub innych materiałów.

Działanie wdrożone w ramach projektu „REVIVAL! – Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii”.

Kulisy projektu REVIVAL:

W polsko-niemieckim projekcie „REVIVAL! – Rewitalizacja historycznych miast Dolnego Śląska i Saksonii” dziesięć małych i średnich miast położonych w południowo-zachodniej Polsce i wschodniej Saksonii, stara się przy wsparciu trzech instytucji badawczych o wzmocnienie swoich śródmieść, cennych pod względem architektoniczno-kulturowym.  

Opracowywane są przy tym badania naukowe oraz strategie rozwoju jak i podejmowane są praktyczne kroki. Te ostatnie służą ożywieniu starówek oraz otworzeniu i przekazywaniu dziedzictwa architektonicznego miast partnerskich ich mieszkańcom i turystom. W tym kontekście Görlitz wdraża „Walk od Görliwood” jako program pilotażowy.

Więcej informacji na: revival.ioer.eu

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen