Warte zobaczenia & odwiedzenia

Görlitz dla rodzin

Rodzinna przyjemność

W Görlitz i okolicach czeka na Ciebie i Twoją rodzinę wiele atrakcji. Odkryj fascynujące parki rozrywki, wspaniałe obiekty sportowe i zachwycające rezerwaty przyrody. Tutaj znajdziesz wszystko, co pozwoli Ci spędzić spektakularny i pełen wrażeń dzień.


Tak lubią rodziny w Görlitz

Natalia i Maciej odwiedzili z córką Görlitz i zoo. Co przeżyła i jak im się podobało możecie przeczytać w ich wpisie na blogu.
MaNa W Podróży

Historie starych murów

Nudne zwiedzanie miasta? Nic podobnego! Starówka Görlitz pełna jest historii i legend na temat ukrytych w fasadach domów figur zwierząt i gapiących się głów ze strasznymi grymasami. Przy Łuku Szeptów można zostawić swoje tajemnice. Kto ma ochotę na odkrywanie tajemnic miasta jest w Görlitz na właściwym miejscu.

Wieże w Görlitz

Görlitz nazywane jest miastem wież, które w przeszłości w większości były częścią fortyfikacji miejskiej. Zwiedzający mogą wejść na pięć z nich. Widok z góry na panoramę miasta dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Więcej

Das Video wird im Outdooractive-iFrame geladen, wodurch Outdooractive Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Outdooractive.

Jezioro Berzdorfer See

Na południe od Görlitz u bram miasta leży, otoczone imponującymi terenami wypoczynkowymi, jezioro Berzdorfer See. Jest to zbiornik o powierzchni wodnej 960 ha, który w najbłębszym miejscu sięga 72m. Obecnie, po latach rekultywacji oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

Strona internetowa

Ogród Zoologiczny Görlitz-Zgorzelec

Ukształtowane w zgodzie z naturą i z dbałością o szczegóły zagrody budzą zachwyt małych i dużych gości – zwłaszcza, że do wielu z nich można wejść. Ogród zajmuje powierzchnię tylko 5 hektarów. Szczególną sympatią odwiedzających cieszą się Tybetańska Wioska, Stodoła Odkrywców, plac zabaw ze zwierzętami domowymi oraz Zagroda Łużycka.

Strona internetowa

Muzeum Przyrodniczne (Senckenberg Museum für Naturkunde)

Modele i makiety, stworzone z niezwykłą dbałością o szczegóły, prezentują bogate i różnorodne ekosystemy obszaru Górnych Łużyc. Podczas spotkania z naturą goście muzeum stają oko w oko z wilkami i innymi mieszkańcami regionu. Warte zobaczenia jest również vivarium, wystawy o tropikalnych lasach deszczowych i o sawannie oraz model kolumny glebowej.

Strona internetowa
(c) Nikolai Schmidt
Na wycieczce odkrywczej po Görlitz
(c) Paul Glaser
Widok z lotu ptaka na Görlitz
(c) www.zoo-goerlitz.de/ C. Hammer
Zabawa zwierząt w rezerwacie przyrody Tierpark Görlitz

Stara Kolejka Parkowa w Görlitz (Görlitzer Oldtimer Parkeisenbahn)

W parku niedaleko Manufaktury Piwowarskiej Landskron historyczna kolejka już od ponad 40 lat służy przejażdżkom dla dzieci. Po przejażdżce mogą one spróbować swoich sił w lesie wspinaczkowym albo pozjeżdżać na ogromnej zjeżdżalni.

Strona internetowa

Plac Zabaw Indoor (KINDER-SPIEL-LAND)

Trampoliny, ściany wspinaczkowe, mały tor go-kartowy i inne atrakcje tego placu zabaw indoor zapewniają dobrą rozrywkę o każdej porze roku i w każdą pogodę.

Strona internetowa

Das Video wird im Outdooractive-iFrame geladen, wodurch Outdooractive Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Outdooractive.

Place Zabaw

Görlitz posiada wiele pięknych i atrakcyjnych placów zabaw dla małych i dużych poszukiwaczy przygód. Spacerujący po starówce mogą zaplanować upragnioną przerwę dla maluchów np. na placu zabaw w parku miejskim czy przy ulicy Uferstraße.

Na place zabaw

Landeskrone

Bazaltowy stożek jest widocznym z daleka punktem orientacyjnym miasta. Według legendy leży tu ukryty skarb. Otaczający szczyt piękny teren zielony jest objęty ochroną i zaprasza na piesze wędrówki na łonie natury – i to w środku miasta.

Spływ rzeką Nysą

Spływ rzeką Nysą to obietnica przygody i spotkania z naturą. Indywidualne spływy spokojnymi odcinkami albo w burzliwym nurcie i przez progi rzeczne – w rzece granicznej wszystko jest możliwe.

więcej

Tajemnicza Kraina Turisede (Die geheime Welt von Turisede)

Fantastyczny park pełen przygód, z wieloma miejscami do odkrycia, wypróbowania i podziwiania. Zaczarowany Zamek, Serowa Góra czy ponad 500 metrów podziemnych tajnych korytarzy to tylko niektóre ze skarbów tej wyspy.

Strona internetowa

Źródła zdjęć:
"Historie starych murów" i "Wieże w Görlitz": Europastadt GmbH, "Jezioro Berzdorfer See": Nikolai Schmidt, "Ogród Zoologiczny Görlitz-Zgorzelec": Ogród Zoologiczny Görlitz-Zgorzelec, "Muzeum Przyrodniczne": Pawel Sosnowski, "Stara Kolejka Parkowa": D. Adler, "Plac Zabaw Indoor": Kinder-Spiel-Land Görlitz, "Tajemnicza Kraina Turisede": Tajemnicza Kraina Turisede, "Spływ rzeką Nysą": Neisse Tours, "Landeskrone": Eva Wittig

(c) Nikolai Schmidt
Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen