Warte zobaczenia & odwiedzenia

Zakupy w Görlitz

Görlitz wyzwa! „Doświadczaj, kupuj, rozkoszuj się“

Witamy w Görlitz, mieście, w którym kultura, zakupy i rozkosz idą w parze, a wszystko jest w zasięgu spaceru! Centrum miasta w stylu wilhelmińskim rozciąga się od tętniącej życiem ulicy Berliner Straße do uroczego placu Postplatz i historycznych rznków Obermarkt i Untermarkt. Tutaj sklepy z modą, sklepy specjalistyczne i wspaniały pasaż Straßburg-Passage w stylu secesyjnym zapraszają do poszukiwania inspiracji. Spacerując historycznymi uliczkami Starego Miasta, można znaleść małe butiki, sklepy ze sztuką i rękodyiełem i antykwariaty ukryte w malowniczym otoczeniu.

Po udanych zakupach warto zrobić sobie przerwę w przytulnych kawiarniach i restauracjach na Starym Mieście. Różnorodność polsko-niemieckiej kuchni znajduje odzwierciedlenie w menu, od tradycyjnych potraw po kreatywne interpretacje z wykorzystaniem regionalnych produktów. W Görlitz odbywają się również liczne imprezy, w tym Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy, Dni Jazzu, festiwal teatrów ulicznych Via Thea i polsko-niemiecki festiwal wina i smaku Coolinaria.

Odwiedź centrum Görlitz, gdzie zakupy stają się przeżyciem!

Ponad 200 sklepów i dostawców usług

Ponad 50 restauracji, kawiarni i lodziarni

Kulinarne Görlitz

Przytulne parki i miejsca do odpoczynku

Do miejskich oaz

17 wydarzeń muzycznych i dużych imprezw ciągu roku

Do kalendarza wydarzeń

960-hektarowe jezioro u bramach miasta

Jezioro Uum

Ogród zooligiczny i liczne możliwoście do rekreacji

Wizyta w zoo

Teatr z różnymi scenami

Piękny teatr w Görlitz - znany również jako "Mała Opera Semper" ze względu na podobieństwo do swojej większej siostry w Dreźnie - jest siedzibą teatru muzycznego, zespołu tanecznego i jedynej orkiestry w regionie kulturalnym, Nowej Filharmonii Łużyckiej.

Do programu

© Paul Glaser
© Thomas Schneider

Najbliższe terminy:

Procesja Drogi Krzyżowej

Wielki Piątek, 29 marca 2024 r.
czytaj więcej

Śląskie nocne czytanie

13 kwietnia 2024 r.
czytaj więcej

Dzień Biblii

27 kwietnia 2024
czytaj więcej

(c) Europastadt GmbH

Bon miejski Görlitz

Jeden bon, wiele możliwości: W Görlitz jest teraz karta upominkowa, którą można kupić i zrealizować u uczestniczących w programie handlowców, restauratorów i usługodawców. Lokalnym bonem, zainicjowanym przez Aktionsring Görlitz e. V., można płacić w wielu lokalnych sklepach. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w Görlitz robić zakupy bezgotówkowo.

Ale to nie wszystko: jesteś rozpieszczony do wyboru i może wybrać między czterema Görlitz motywów obrazu. Raz zakupiony i podarowany bon miejski może być wielokrotnie doładowywany.

Do uczestniczących dealerów

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen