Warte zobaczenia & odwiedzenia

Zakupy w Görlitz

Stylowe zakupy w śródmieściu i na starówce

Przez zabytkową historyczną architekturę starówkę Görlitz, śródmieście, w którym dominują budynki z epoki wilhelmińskiej biegnie promenada, która jest królestwem miłośników zakupów. Trasa wije się od ulicy Berlińskiej (Berliner Straße) przez Plac Pocztowy (Postplatz), Plac Mariacki (Marienplatz) i Plac Demianiego (Demianiplatz) do Górnego (Obermarkt) i Dolnego Rynku (Untermarkt) historycznego Starego Miasta.

Na deptaku przy tętniącej życiem Berliner Straße do oglądania i robienia zakupów zapraszają sklepy z modą i małe sklepy specjalistyczne, w których można znaleźć odzież, buty, biżuterię, artykuły i urządzenia techniczne i inne rozmaitości - daj się zainspirować! W środkowej części Berliner Straße można zboczyć do kolejnej perły architektonicznej miasta, czyli secesyjnego Pasażu Strasburskiego (Straßburger Passage). Odwiedzający może miło spędzić czas wśród barwnej mieszanki małych sklepów specjalistycznych i butików. Asortyment obejmuje damską i męską odzież wierzchnią, wyroby skórzane i artykuły upominkowe. Po drugiej stronie pasażu znajduje się ulica Jakobstraße – kreatywna uliczka ze sklepami oferującymi unikatowe produkty.

Kolejnym centrum handlowym jest CityCenter "Frauentor" tuż za kościołem Frauenkirche. W nowoczesnym otoczeniu mieszczą się specjalistyczne sklepy i butiki oferujące bogaty wybór najróżniejszych artykułów, a do dyspozycji klientów jest wielopoziomowy parking. Elegancki secesyjny dom towarowy Art Nouveau jest obecnie niestety zamknięty. W przyszłości ma zostać odrestaurowany i ponownie otwarty jako dom towarowy klasy premium.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się Demianiplatz (Plac Demianiego), tętniące życiem serce Görlitz, oraz Marienplatz (Plac Mariacki), jeden z najczęściej odwiedzanych placów w centrum miasta.

Stamtąd przechodzimy wzdłuż Steinstraße na Obermarkt (Rynek Górny) i dalej na Untermarkt (Rynek Dolny). W zaułkach historycznego Starego Miasta, w zabytkowych murach skrywających rarytasy i różnorakie skarby, mieszczą się małe butiki oraz sklepy z rękodziełem i antykami. Tych, którzy szukają odrobiny odpoczynku po wyczerpujących zakupach rozpieszczą przytulne kawiarnie i restauracje Starego Miasta. 

(c) Europastadt GmbH

(c) Europastadt GmbH

Bon miejski Görlitz

Jeden bon, wiele możliwości: W Görlitz jest teraz karta upominkowa, którą można kupić i zrealizować u uczestniczących w programie handlowców, restauratorów i usługodawców. Lokalnym bonem, zainicjowanym przez Aktionsring Görlitz e. V., można płacić w wielu lokalnych sklepach. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w Görlitz robić zakupy bezgotówkowo.

Ale to nie wszystko: jesteś rozpieszczony do wyboru i może wybrać między czterema Görlitz motywów obrazu. Raz zakupiony i podarowany bon miejski może być wielokrotnie doładowywany.

Do uczestniczących dealerów

(c) Europastadt GmbH
(c) Europastadt GmbH
(c) Europastadt GmbH
(c) Europastadt GmbH
Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen