Warte zobaczenia & odwiedzenia

Jezioro Berzdorfer See

Berzdorfer See

Jezioro z historią i przyszłością

Na południe od Görlitz u bram  miasta leży,  otoczone imponującymi terenami wypoczynkowymi, jezioro Berzdorfer See.  Jest to zbiornik o powierzchni  wodnej 960 ha, który w najgłębszym miejscu sięga 72m. Obecnie, po latach rekultywacji oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Niezależnie od tego czy lubicie urlop aktywny, jazdę na rowerach, surfen, żeglarstwo czy tylko chętnie się kąpiecie, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Jeśli macie Państwo ochotę na lody lub kawę mrożoną w upalne dni,  czy też romantyczną kolację w miłej atmosferze, z pewnością oferta dostępna nad jeziorem usatysfakcjonuje Państwa.

My pracujemy nad tym aby nasze jezioro było coraz atrakcyjniejsze.

Bliskość miasta Görlitz z jego bogactwem architektury i z propozycjami kulturalnymi jak również szeroki wachlarz celów turystycznych w okolicy czynią Państwa pobyt u nas szczególnym i nie zapomnianym.

Kąpiele w jeziorze Berzdorfer See

Do znajdujących się nach jeziorem tablic informacyjnych doszły nowe, informujące, w którym sektorze plaży się Państwo znajdujecie. „Tablice z dużymi literami A,B,C...- mają za zadanie w przypadku niebezpieczeństwa pomóc naszym gościom w orientacji aby mogli policji lub straży pożarnej dokładnie podać miejsce, w którym się znajdują i w ten sposób szybko otrzymać pomoc” tłumaczy Siegfried Deinege, Nadburmistrz miasta Görlitz.

Pracownicy firmy K9 z Görlitz są odpowiedzialni za obsługę plaży. Do ich zadań należy zarządzanie miejscami parkingowymi oraz utrzymanie porządku na parkingach i plażach. Pracownicy firmy K9 są upoważnieni do kontroli przestrzegania regulaminu kąpieliska.

„Ze współpracy z firmą K9 jesteśmy bardzo zadowoleni i cieszymy się że nas w tym roku znowu wspomagają” wyjaśnia Nadburmistrz. Miejsca kąpielowe w mieście Görlitz są nie strzeżone. Kąpiele odbywają się na własną odpowiedzialność.

Sezon kąpielowy 2018

Tegoroczny sezon kąpielowy rozpocznie się 1maja. Kąpieliska znajdują się na plażach Nordostbadebereich i na Halbinsel (Półwysep). W roku 2018 sezon potrwa do 3 października.

Aktywnie na jeziorze i wokół jeziora

Żeglowanie, Surfowanie, Wędrówki, Jazda na rowerze, na rolkach lub na deskorolce

Jezioro umożliwia uprawianie prawie wszystkich sportów wodnych. Już teraz Port Tauchritz ma wystarczającą ilość miejsc dla łodzi żaglowych. Z momentem otrzymania generalnego pozwolenia będą te możliwości jeszcze rozszerzone.

Na fantastycznie, dookoła  jeziora, położonej drodze można już teraz jeździć na rowerach lub rollkach.

Stowarzyszenie żeglarskie: www.segeln-am-berzdorfer-see.de

Nie dopuszczone jest kitesurfowanie. Pomimo wielu prób nie udało się uzyskać pozwolenia. Powodem tego są wypadki które wydarzyły się w poprzednich latach. Wydarzenia te  doprowadziły do braków prądu w mieście. Pan Nadburmistrz Siegfried Deinege mówi jednak „Pozostaniemy przy temacie ponieważ jezioro Berzdorfer See ze względu na swoje wspaniałe warunki wiatrowe nadaje się świetnie do uprawiania tego sportu”.

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen