Zainwestuj nad Berzdorfer See

Ausgewählte Projekte

Aktualne projekty

 

Koordynacja Projektu i Kontakt

Andrea Behr
Dyrektorka zarządzająca w Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Tel.: +49 (0) 3581 4757-40
see@europastadt-goerlitz.de

 

Tereny inwestycyjne:

  • Obszar kąpielowy Północ (Badebereich Nord)
  • Obszar kąpielowy Północ Wschód (Badebereich Nord-Ost)
  • Deutsch/Ossig
  • Port (Hafen) Tauchritz
  • Byłe tereny  techniczne (Ehemalige Tagesanlagen)

Przykłady projektów

Port Tauchritz

Opis projektu

Pierwszy stopień budowy portu z przygotowaniem pierwszych 100 miejsc dla jachtów jest już zrealizowany. Zgodnie z rozwojem zapotrzebowania  planowane  jest zwiększenie ilości miejsc w porcie w drugiej fazie budowy. Poza miejscami dla jachtów w porcie planowane jest podłączenie mediów (prądu, wody i kanalizacji), jak również stała rozbudowa sprzętu umożliwiającego uprawianie sportów wodnych.

Budynek portowy otrzymał w maju 2016 pozwolenie na budowę i prace budowlane już się rozpoczęły. Oddanie do użytku jest zaplanowane na sezon 2017.

Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom regionu i odwiedzającym nas turystom uprawiania wszystkich sportów wodnych na jeziorze Berzdorfer See.

Realizacja tego projektu jest kluczowym przedsięwzięciem w procesie rozwoju jeziora. Realizowane w Porcie Tauchritz Centrum Sportów Wodnych jest podstawą dalszego rozwoju jeziora (hotelarstwo z gastronomią,  camping) oraz regionu.

Osoba odpowiedzialna za port: Torsten Pietsch, Telefon: +49 (0) 3581 461186, E-Mail: t.pietsch@kommwohnen.de

Foto: KommWohnen

Insel der Sinne

Budowa Hotelu Wellness „Insel der Sinne****“

W czerwcu 2016 rozpoczęła się budowa tego 4 * hotelu z 46 pokojami dwuosobowymi i suitami. Panoramicze szyby i balkony sprawią że poczujecie się Państwo jak „na jeziorze”. Nasza Restauracja See-Lounge posiada duży taras, pomost dla łodzi jak również pawilon dla gości spędzających u nas czas i na wszelkiego rodzaju imprezy.

Obszar Wellness posiada saunę panoramiczną, dojście do jeziora i na plażę. Dla klientów firmowych mamy nowocześnie wyposażone pomieszczenia szkoleniowe i dyskusyjne.

Otwarcie objektu jest planowane w roku 2018.

Website: www.inseldersinne.de

Inwestor: Insel der Sinne GmbH & Co. KG
Plan: ABK architekturbüro kück

Foto: Architekturbüro Kück, Ina Lachmann

Gut am See

Restauracja Gut am See znajduje się w 800 letnim kompleksie zamkowym byłego Rittergut Tauchritz.

Od roku 2013 ta posiadłość znajduje się w prywatnych rękach. Z ogromnych stajni zamkowych po przebudowie powstało fantastyczne miejsce wycieczkowe oraz wspaniała lokalizacja dla imprez wszelkiego rodzaju. Bezpośrednio nad jeziorem, ale w zaciszu historycznych budynków, posiada nasza restauracja 180 miejsc. Proponujemy Państwu potrawy śródziemnomorskie i wspaniałe domowe ciasta. Nasz teren to perfekcyjna lokalizacja na imprezy rodzinne, koncerty, targi i szkolenia.

Szczególna nastrojowa  atmosfera tego historycznego miejsca nad jeziorem zaprasza do wypoczynku. Gut am See z zamkiem Tauchritz jest ulubionym miejscem wycieczek mieszkańców okolicy.

Website: http://gut-am-see.de

Foto: Isolde Iser