Gospodarka Görlitz

Zainwestuj nad Berzdorfer See

Nowy raj dla urlopowiczów o powierzchni wodnej 960 hektarów Na poludnie od Görlitz powstaje aktualnie imponujący obszar turystyczno- wypoczynkowy.

Berzdorfer See 2016

Informacje związane z aktualnymi tematami i używaniem jeziora.

Informacje dla Investorów

Jeśli szukacie Państwo możliwości inwestycji w obszarze turystyki, jeśli chcecie zadbać o swoich gości mając w tle malownicze jezioro to witamy na naszej stronie.

Aktualne projekty

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka informacji o porcie Tauchritz, hotelu Insel der Sinne i restauracji Gut am See

W sercu Europy Środkowej

Jezioro Berzdorfer See znajduje się w Saksonii Wschodniej w tzw. trójkącie trzech krajów Niemiec, Czech i Polski. Dwie trzecie terenu jeziora znajdują się na terenie Europamiasta GörlitzZgorzelec czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoszy czy gór Zittauer Gebirge. Teren ten jest nie tylko atrakcyjny ze wyględu na wiele „pereł architektury” w mieście Görlitz.

Historia

W roku 1835 w pobliżu miejscowości Berzdorf rozpoczęto wydobycie węgla brunatnego. W roku 2005 po raz pierwszy żaglówki pojawiły się na jeziorze. Między tymi datami leży 170 lat regionalnej historii związanej z górnictwem, z ekonomicznymi zmianami strukturalnymi i z rozbudową turystyki w ostatnich latach.