Gospodarka Görlitz

Jakość życia i pracy

Żyć w środku Europy - w pełni 

Görlitz jest szczególnym miejscem do życia i pracy.

Różnorodność architektoniczna miasta i szczególny urok tkanki budowlanej znajdują odzwierciedlenie przede wszystkim w atrakcyjnych mieszkaniach starego miasta i śródmieścia, jak również w obszarach na obrzeżach miasta. Duże place, parki i tereny zielone tworzą liczne oazy zieleni i strefy odpoczynku oraz przyjemne środowisko życia. Bardzo dobrze rozwinięty sektor usług, nowoczesna opieka zdrowotna i infrastruktura przystosowana do pokonywania niewielkich odległości sprawiają, że codzienne życie jest tak wygodne i bezstresowe, jak to tylko możliwe. Dzięki licznym placówkom opieki nad dziećmi i szkołom, miasto oferuje wystarczające możliwości opieki i kształcenia, wspierając tym samym młodych, pracujących rodziców.

Wielu jest pod wrażeniem uroku tego polsko-niemieckiego miasta. Tutaj Europa staje się absolutną częścią codziennego życia - spacer z przekraczaniem Nysy, bez względu na to, czy chodzi o inwestycje, pracę, kulturę czy zakupy - granice państwowe nie odgrywają praktycznie żadnej roli. Tutaj myśl europejska żyje w sposób praktyczny.

Również pod względem walorów wypoczynkowych miasto nad Nysą nie musi bać się porównań. Obok licznych restauracji i pubów, Görlitz oferuje przez cały rok ogromną ofertę kulturalną z teatrami, muzeami, koncertami, festiwalami i eventami. Latem w programie jest wiele imprez plenerowych. Do najbardziej popularnych imprez należą: letni teatr na wolnym powietrzu - Open-Air-Sommertheater, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych "ViaThea" oraz Festiwal Starego Miasta, który jest obchodzony wspólnie w Görlitz i Zgorzelcu.

Okolica kryje w sobie szczególne atrakcje dla miłośników przyrody i sportów aktywnych. Jazda na rowerze, wędrówki, narty, pływanie, surfing, wspinaczka - wszystko jest możliwe. Jezioro Berzdorfer See, o powierzchni prawie 1000 m2 znajduje się bezpośrednio przed bramami miasta Görlitz. Pobliskie Góry Żytawskie, Izerskie i Karkonosze nie tylko witają malowniczymi krajobrazami i fantastycznymi widokami, ale także oferują wiele możliwości aktywnego spędzania czasu latem i zimą. Liczne inne miejsca wycieczek, takie jak Park Księcia Pücklera w Mużakowie (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO), leżąca po polskiej stronie Kotlina Jeleniogórska ze swoimi pałacami, pobliskie metropolie - Wrocław, Liberec, Praga i Drezno sprawiają, że życie w Görlitz nigdy nie jest nudne. A wszystko to w promieniu zaledwie 150 km.

Prosimy o kontakt

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Fleischerstraße 19, 02826 Görlitz

Tel.: +49 (0) 3581 47 57 40
Email: wirtschaft@europastadt-goerlitz.de

Deklaracja dostępności Polityka prywatności Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen