Gospodarka Görlitz

Jakość życia i pracy

Życie i praca

Po pracy: uroki życia w mieście i bliskość natury

Görlitz to szczególne miejsce, aby mieszkać i pracować i to nie tylko ze względu różnorodność architektury. Jeśli chodzi o jakość czasu wolnego to miasto na Nysą nie musi się wstydzić żadnego porównania. Przez cały rok Görlitz dysponuje bogatą ofertą kulturalną: teatr, muzea, koncerty, festiwale i eventy. Latem w programie znaleźć można liczne imprezy open-air. Do najpopularnieszych należą Teatr Letni z swoimi tradycyjnymi sztukami historycznymi na Dolnym Rynku, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych "ViaThea"oraz Festyn Staromiejski, Görlitz i Zgorzelec świętują wtedy wspólnie.

Kulinarne wycieczki w mieście nad Nysą można połączyć z architektonicznymi podróżami w przeszłość. Na Dolnym Rynku Starego Miasta Görlitz nie brakuje wspaniałych restauracji i knajpek znajdujących się w murach zabytkowych budynków.

Na miłośników natury czekają szczególne atrakacje w okolicy miasta. Na południu nad jeziorem Berzdorf powstaje ogromny teren rekreacyjny. Niedaleko znajdują się malownicze krajobrazy Gór Żytawskich oraz Park Mużakowski, będący Światowym Dziedzictwem Kultury. Dzięki położeniu na styku granic trzech krajów miasto jest świetnym punktem wypadowym na wycieczki w Karkonosze (sporty zimowe), do Wrocławia czy Pragi.

Dobrze rozwinięta branża usługowa oraz najnowocześniejsze ośrodki zdrowia uprzyjemniają i ułatwiają codzienne życie. Młodzi, aktywni zawodowo rodzice mają do dyspozycji różnorodne ośrodki świadczące opiekę nad dziećmi, przedszkola i alternatywne formy kształcenia już dla najmłodszych.

 

Prosimy o kontakt

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Fleischerstraße 19, 02826 Görlitz

Tel.: +49 (0) 3581 47 57 12
Email: wirtschaft@europastadt-goerlitz.de

Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen