Warte zobaczenia & odwiedzenia

Najważniejsze imprezy

Najważniejsze imprezy

W Görlitz zawsze dużo się dzieje. Pozwólcie zachwycić sę różnorodnością wydarzeń kulturalnych w polsko-niemieckim Europa-Mieście.

Dni Jazzu + Koncerty specjalne

10 - 14 maja 2017

Dni Jazzu w Görlitz, dają możliwość przysłuchiwania się koncertom rozmaitych odmian Jazzu w otoczeniu niezwykłej architektury tysiącletniego miasta.

Webseite (w języku niemieckim)

Europa-Maraton

28 maja 2017

Bieg ten gwarantuje uczestnikom, których liczba wzrasta z każdym rokiem, niesamowitą atmosferę dwóch krajów. Zawodnicy będą mogli zawalczyć w dziewięciu dyscyplinach takich jak biegi, chodzenie, skateboard, jazda na hulajnodze, handbike, na tym trudnym transgranicznym odcinku.

Webseite (w języku niemieckim)

Görlitzka Noc Organowa

4 czerwca 2017

Görlitzka Noc Organowa odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego w kościołach Ewangelickiej Parafii Śródmiejskiej i katedrze Św. Jakuba. Inauguracja Nocy Organowej będzie miała miejsce w kościele Św. Piotra i Pawła, gdzie znajdują się słynne Organy Słoneczne.

Webseite (w języku niemieckim)

Święto zmysłów w browarze Landskron

9 - 11 czerwca 2017

Tradycyjnie każdego roku browar Landskron zaprasza w drugi weekend czerwca na festyn "BRAUfest der Sinne". W przepięknej zabytkowej atmosferze festyn zmysłów jest świętem dla całej rodziny. Punktem kulimacyjnym są spektakularne fajerwerki w sobotni wieczór.

Bilet

Webseite (w języku niemieckim)

Dzień Otwartych Drzwi

18 czerwca 2017

Po raz dwudziesty w Dzień Otwartych Drzwi w Görlitz zainteresowani mogą zajrzeć za kulisy odrestaurowanych jak i nieodnowionych objektów. Równierz w tym roku otworzą swoje drzwi objekty znane i mniej znane. Dzięki temu będą mogli Państwo uzyskać orientację w epokach z historii miasta i dzisiejszym użytkowaniu historycznych budowli.

Międzynarodowy Teatr Uliczny

6 - 8 lipca 2017

Ulice, place i parki stają się wielką sceną Open Air dla międzynarodowych grup teatralnych. Na trzy dni ulice miasta zamieniają się w scenę dla komediantów, akrobatów i tancerzy.

Webseite (w języku niemieckim)

Śląski Targ Garncarski

15 - 16 lipca 2017

Każdego roku garncarze z całych Niemiec spotykają się na Starym Mieście w Görlitz, aby zaprezentować swoje wyroby. Oprócz Śląskiej Garncarki i Śpiewającego Garncarza goście targów będą mogli podziwiać bogaty program, zobaczyć styl życia, ślaskie tradycje i oczywiście mnóstwo wyrobów garncarskich.

Webseite (w języku niemieckim)

Święto Starego Miasta, Zgorzelec na Jakuby

25 - 27 sierpnia 2017

Görlitz zaprasza na Święto Starego Miasta,Zgorzelec na Jakuby. Tysiące mieszkańców obu miast oraz liczni goście bawią się w średniowiecznym klimacie wraz z „idącym tłumem". Liczne sklepiki na Starym Mieście prezentują prawdziwe skarby sztuki rzemieślniczej: drewniane rzeźby, filigranowe wyroby z malowanej porcelany czy z dmuchanego szkła to niezwykłe pamiątki, których wyrób mogą Państwo podpatrzeć na miejscu

Webseite (w języku niemieckim)

Folklorum

September 2017

Musik steigt über das grüne Blattwerk alter Bäume. Zwischen bunten Marktbuden, wo beredete Händler die Schätze ferner Länder feilbieten, drängt sich das sympathischste Publikum der Welt. Leuchtende Kinderaugen verfolgen geschickte Gaukler und auf den Bühnen steppt der Bär.
Das war das Folklorum – und das wird das Folklorum bleiben.

Webseite

Tag des offenen Denkmals

10. September 2017

An diesem Tag erlebt man in Görlitz einige der fast 4.000 Denkmäler, die sonst eher im Verborgenen bleiben. Im Umfeld des Denkmaltages wird mit dem Handwerkermarkt und einem Rahmenprogramm durch Konzerte, Führungen und viele Aktionen das besondere Erbe der Stadt erlebbar.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz

1 - 17 grudnia 2017

Odwiedzenie naszego miasta, na granicy polsko-niemieckiej, opłaca się szczególnie w czasie adwentu. Dzieki świątecznemu oświetleniu Strarówka i ulice śródmieścia zamieniają się w romantyczne bajkowe miasteczko. W bożonarodzeniowej atmosferze handel, gastronomia i rzemiosło artystyczne prezentują swoje towary i specjałami ze Śląska, Saksonii i Czech. Dawna świąteczna muzyka, występy chórów i zespołów z Görlitz na tutejszej Starówce wspaniale wprowadzają w bożonarodzeniowy nastrój. Codziennie przedświąteczny rynek odwiedza Görlitzer Christkind (Aniołek) i obdarowuje najmłodszych - a czasami również starszych - małymi podarunkami. Na tętniącym życiem jarmarku na gości czeka wiele atrakcji: tradycyjne świąteczne śpiewanie, bogaty program dla dzieci, przygotowany przez przedszkola i szkoły z Görlitz i ze Zgorzelca.

Webseite
Photo: Nikolai Schmidt
Photo: Nikolai Schmidt
Nota prawna Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen